Мамедов звільняється з посади заступника Генпрокурора через тиск
Гюндуз Мамедов звільняється з посади заступника Генерального прокурора та з органів прокуратури через тиск.
Про це повідомляє юридична компанія "Міллер" у Фейсбук, яка представляє інтереси Мамедова.
Юристи кажуть, що керівництво Офісу генерального прокурора свідомо створило складні умови роботи та всіляко блокує виконання Мамедовим своїх посадових обов'язків, систематично здійснюючи тиск на нього, що повністю нівелює основоположні принципи незалежності прокурора.
Наприкінці червня — початку липня його позбавили керування Департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту та Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству, достроково припинили доступ до держтаємниці, скоротили посаду заступника генпрокурора та порушили ряд дисциплінарних і кримінальних проваджень, де розслідування не лише координується, а й фактично здійснюється підпорядкованими безпосередньо генпрокурорці підрозділами, наголошують у "Міллері".
Також, за словами юристів, використовується дискредитаційна інформаційна кампанія.
"Залишатись на посаді без можливостей виконання своїх повноважень є неприйнятним для нашого клієнта. Саме тому Гюндуз Мамедов після 25 років роботи в органах прокуратури прийняв рішення про відставку", – повідомляють юристи.
Довідка
29 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала наказ і вивела "департамент війни" з підпорядкування Мамедова. Його спочатку передали в підпорядкування заступнику Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше ніж добу – Венедіктова передала ці повноваження самій собі.
Вже 9 липня Венедіктова своїм наказом остаточно забрала у свого заступника Мамедова всі підпорядковані йому департаменти в Офісі генпрокурора. Окрім "департаменту війни" Мамедов ще керував департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству та Тренінговим центром ОГП. Департамент дітей отримав заступник Венедіктової Ігор Мустец, а Тренінг-центр отримав заступник Олексій Симоненко.
Низка правозахисних та громадських організацій вже звернулися до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедіктовій повернути Мамедову "департамент війни". Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурорка забрала у Мамедова.
Діяльність департаменту під керівництвом Мамедова була чи не єдиним напрямом роботи Офісу генпрокурора, який дійсно показував ефективні результати. А зміни без жодного пояснення можуть свідчити про приховану політику припинення роботи.