fbpx
Сьогодні
12:54 02 Лип 2021

Правозахисні організації просять Зеленського забезпечити незалежну роботу "департаменту війни"

Правозахисні організації, представники організацій громадянського суспільства та асоціацій постраждалих від збройного конфлікту звернулися до президента України Володимира Зеленського із проханням забезпечити незалежну роботу департаменту нагляду за кримінальними справами щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту.

Його спочатку передали в підпорядкування заступник генпрокурора Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше ніж добу – Венедіктова передала ці повноваження самої себе.

Сьогодні громадськість, чиє колективне звернення опублікував Центр прав людини ZMINA, попереджає, що рішення Венедиктової нівелює 7-річну роботу організацій громадянського суспільства, міжнародної спільноти та самого Департаменту і ставить під загрозу справедливість та відновлення прав жертв найтяжчих міжнародних злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту на території України.

"Ми, представники організацій громадянського суспільства та асоціацій постраждалих від збройного конфлікту, звертаємось до Вас у зв'язку з наказом генеральної прокурорки Ірини Венедіктової про усунення з переліку обов'язків її заступника Гюндуза Мамедова Департаменту", – йдеться в тексті звернення до президента.

Правозахисники впевнені, що такі необґрунтовані рішення не тільки анулюють всі досягнення громадянського суспільства за останні 7 років в області розслідування і переслідування тяжких злочинів, скоєних під час збройного конфлікту в Україні, а й ставлять під загрозу будь-яку можливість для жертв збройного конфлікту домогтися справедливості за скоєні ними тяжкі злочини.

Департамент під курируванням Гюндуза Мамедова був створений ще в структурі Генеральної прокуратури в жовтні 2019 року.

"Вперше з 2014 року, тобто з початку збройної агресії РФ проти України, на центральному рівні була систематизована та налагоджена робота щодо виявлення, фіксації та координації розслідувань злочинів проти основ національної безпеки та найтяжчих порушень міжнародного гуманітарного права, що вчиняються на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу", – підкреслюється у зверненні.

Фактично це був єдиний департамент в Офісі генерального прокурора, до якого не було суттєвих питань ні у правозахисників, ні у журналістів, ні в міжнародних партнерів, йдеться в тексті.

"Рішення Ірини Венедіктової усунути найефективнішого процесуального керівника і підпорядкувати Департамент собі є для нас шокуючим, враховуючи те, що вона не має ані відповідних знань, ані досвіду, ані концептуального бачення і розуміння в сфері притягнення до відповідальності за найтяжчі міжнародні злочини", – попереджає громадськість.

Правозахисники та громадські організації просять Зеленського забезпечити незалежну та безперешкодну роботу прокурорів "департаменту війни" і їх подальший розвиток.

"Це вже вдруге за останній рік, коли Ірина Венедіктова ставить під невиправдану загрозу роботу Департаменту. Для нас це є приводом для сумнівів у її професійності, незалежності та неупередженості та серйозних занепокоєнь щодо реального продовження юридичної протидії агресії РФ проти України", – підкреслюється у зверненні до Зеленського.

Серед підписантів: Ukrainian Legal Advisory Group, Правозахисний центр Дія, Кримська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини, ГО "КримSOS", Об'єднання родичів політв'язнів Кремля; Віталій Титич, адвокат постраждалих; Винярська Ніна Сергіївна, сестра військовополоненого; Кодьман Сергій Юрійович, батько військовополоненого; ГО "ЗВІЛЬНЕННЯ З ПОЛОНУ"; Центр громадянської просвіти "Альменда"; Регіональний центр прав людини; Дім прав людини "Крим"; Всеукраїнський рух сімей полонених "ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ"; ГО "Блакитний птах".

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: