fbpx
Сьогодні
22:51 24 Лип 2021

Разумков розповів, які заходи потрібні в Україні для деолігархізації

Які закони потрібні Україні, щоб зупинити чи обмежити вплив грошей на владу, а саму владу у вимаганні грошей, розповів спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Про це пише "Україна 24".

"Насправді це буде цілий перелік питань, законопроєктів, які треба буде прийняти. В першу чергу, якщо ми говоримо про вплив грошей на владу, або владу на гроші, в поганому розумінні цього слова, то це дійсно закони, пов'язані з боротьбою з корупцією. Тому що це ж відбувається не просто так, хтось за це щось отримує, хтось фактично зраджує тим обіцянкам, (які робив – Ред.) коли йшов до влади, хтось це робить не для того, щоб допомогти країни розвиватися. І сьогодні у нас достатньо серйозна антикорупційна система, були створені НАБУ, НАЗК, САП, ВАКС, і багато інших інституцій, які займаються боротьбою з корупцією, і в цьому плані Верховна Рада повністю їх забезпечила всіма інструментами, які вони просили для того, щоб проводити такі реформи", — сказав він.

Разумков висловився про поняття лобізму, який розповсюджений на Заході і не вважається негативним явищем.

"Друге питання – це питання лобізму. На жаль, в Україні питання лобізму пов'язане з негативним контекстом, але фактично ця система існує і в Європейському Союзі, і в США, і це прозорі, зрозумілі та зафіксовані фактично відносини між представниками влади та бізнесом, де відстоювання своїх інтересів (а бізнес повинен відстоювати свої інтереси) відбувається публічно, прозоро, фактично, з заключенням контрактів між так званими лобістами, які співпрацюють і з владою, і співпрацюють з бізнесом, і ми розуміємо, хто є кінцевим бенефіціаром тих чи інших рішень.

Це знімає як корупцію, так і робить зрозумілим для суспільства, чому ти підтримуєш, або не підтримуєш той чи інший законопроєкт. Чому ти вважаєш, що він позитивного принесе, і цього точно не варто соромитись", — сказав він.

разумков

Голова парламенту нагадав, як в Україні сприймають переговори влади та бізнесу.

"Важливим питанням також є й інша сторона прозорості процесу – це зносини між представниками влади та бізнесу, тому що дуже часто це відбувається, кажучи російською, "под покровом ночи". Це дуже погана українська звичка-традиція, її точно треба позбавлятися. І якщо навіть ми говоримо про фіксацію таких зустрічей, я пам'ятаю і висловлювання політиків, і журналістів – я пам'ятаю, як у 2019 році шановні журналісти раділи тому, що публічно відбуваються зустрічі представників великого бізнесу і представників української влади. Це нормально, потім не виникає питання: "А що ж ви такого там проговорювали секретного, чому це відбувалося о дванадцятій ночі, або в якійсь інший неробочий час".

Насправді якщо немає корупційної складової в цьому процесі, то тут і питань не буде. І бізнес повинен спілкуватися з владою і влада повинна спілкуватися з бізнесом, оскільки це механізм взаємодії. Результатом лише повинно бути не збагачення окремо взятих бізнесменів і політиків, а збагачення в цілому держави", — сказав він.

Також Разумков вважає, що Україні не вистачає ефективних антимонопольних законів.

"І ще одним важливим елементом деолігархізації є антитрастове законодавство, такого плану, як воно функціонує у США, а фактично, перекладаючи на українську мову, це антимонопольне законодавство, яке ефективно може виконувати функцію боротьби з природніми або неприродними монополіями, які існують в українському бізнес-середовищі. Це теж правда, і прийняття відповідних законопроєктів, а фактично навіть не прийняття, тому що законодавча база в нас є, а виконання цих законів дасть змогу змінити ситуацію. Ну і, мабуть, найголовніше – це бажання і бізнесу, і влади вийти з цього кола.

Сьогодні ми маємо таку можливість, всі політичні сили йшли з такими гаслами, і я думаю, що бізнес до цього також готовий. Ключовим питанням залишається чесність відносин, тому що для бізнесу дуже важливо розуміти, чи будуть всі сторони виконувати ті домовленості, які були досягнуті. Фактично, договірні відносини – не договорняки, а договірні відносини, це різні речі. Бізнес повинен розуміти в тому числі зміни до законодавства, в довгостроковій перспективі, щоб будувати свою стратегію поведінки і розвитку того чи іншого напрямку на теренах нашої країни. А сьогодні ми дійсно потребуємо інвестицій, як внутрішніх, так і зовнішніх", — сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
євгеній

Не, но мы таки уникальные. Гляньте, вначале мы все что только могли, все приватизировали (отрывали свое - народное, передавая им - приватизаторам, это свое). В результате этого "исключительно экономического, как говорят, процесса", мы и получили взамен нашей собственности, этих самых - приватизаторов-олигархов. Ну тех, у которых теперь наши заводы, их закордонные счета и имения и наши пароходы. Ныне мы централизованно деолигархизируемся. Пока непонятно как, но цели, как всегда ясны, а задачи определены. Нужно, как говорят, "сократить влияние денег на власть". А как это сделать? Ведь без денег власть вооще не функционирует. Ну гляньте. где живут они и как живем мы, на чем ездиют они, ну и пр. Ну как им бедным без денег? А дальше вооще сплошная непонятка. Это лоббизм и антитрастовое законодательство. Это, как говорят, о чем они добазарятся в междусобойчике, должно быть в нашем законе, а еще шоб в открытую они не стрелковались между собой. И тут непонятка, а как они будут договариваться, если им недозволено стрелковаться? Ну, полная пурга!

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: