fbpx
Сьогодні
Екорішення 18:11 08 Лип 2021

"Мені не важко": NOVUS запустив соціальний флешмоб з правильної утилізації батарейок

У рамках програми «З турботою про довкілля» мережа супермаркетів NOVUS розпочала масштабний флешмоб з правильної утилізації одного з найпопулярніших забруднювачів сучасності – батарейок. Адже одна пальчикова батарейка – це 16 квадратних метрів землі, що просякнута токсичними речовинами.

«Ми за правильну утилізацію. Тому в нашій компанії прийняли одне з найважливіших рішень щодо поліпшення екологічної ситуації – долучитись до ініціативи громадської організації «Батарейки, здавайтесь», встановивши спеціальні контейнери для збору використаних батарейок в наших магазинах», — діляться в NOVUS.

«Герої нашої комунікації, фотографії яких ми бачимо біля баків не є акторами. Їхні фото були розміщені на контейнерах для збору батарейок в Novus, аби привернути увагу людей до проблеми неправильної утилізації. Єгор, Таїсія, Влад і Катерина – цих чотирьох людей різних професій, хобі та поглядів на життя об'єднує одне – вони соціально активні українці, і їм небайдуже яким повітрям дихатимуть вони та їхні близькі, яку питимуть воду, та чи в чистому ґрунті вирощуватимуться продукти харчування. Вони вже приєднались до соціально важливого проекту, пояснивши своє бачення – навіщо їм це потрібно», — розповідають в мережі.

Novus батарейки

Багато людей викидають батарейки у загальний смітник, тому що знаходять виправдання: мені важко знайти контейнер, у мене багато інших справ.

«Ми маємо великі сподівання на те, що стереотипні відмовки згодом зміняться на розуміння, що екологічна утилізація – це легко. Станьте одним із екологічних трендсеттерів — приєднуйтесь до соціального флешмобу: поділіться зі своїми друзями в соцмережах фотографією або відео поруч з баком, із хетшегом — #мені_не_важко здати батарейки правильно, щоб ваші родичі та друзі знали, як просто насправді здати свої батарейки. Зробіть це заради себе і здорового майбутнього», — заохочуть в мережі.

Novus батарейки

Novus батарейки

Novus батарейки

Novus батарейки

Залишити використані батарейки в NOVUS дуже просто:

 1. Знайти найближчий до вас магазин, де встановлений контейнер для екологічного збору батарейок за цим посиланням: batareiky.in.ua/novus
 2. Прозорі контейнери, куди гості мережі можуть здати свої батарейки можуть знаходитись біля: каси самообслуговування, інфокаси або поряд з контейнерами для сортування іншого сміття.
 3. Беріть із собою не більше 50 батарейок за один візит.
 4. Слідкуйте за шляхом утилізації за допомогою QR-коду, що нанесено на кожному баку, або за посиланням – batareiky.in.ua/novus

Можна здати батарейки таких типів:

 • пальчикові батарейки
 • батарейки-таблетки
 • батарейки від мобільних телефонів
 • павербенки

Яке подальше «життя» відпрацьованих батарейок?

Після збору батарейок у NOVUS, вони потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії у 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії. Ми офіційно звітуватимемо про переробку у відкритих джерелах.

Батарейки упаковуються в спеціалізовану ADR тару, призначену для міжнародного перевезення небезпечних відходів. Перш ніж потрапити на переробку, батарейки потрапляють на сортувальну лінію та сортуються на 8 типів відповідно до хімічного складу.

Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

 • сталь
 • цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для видобутку цинку, латуні, тощо)
 • фракцію паперу/пластику (упаковка), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо)

Решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – після сортування відправляються на переробку на завод Accurec в Німеччині.

100% всієї маси батарейок повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: