fbpx
Сьогодні
17:33 27 Чер 2021

КВУ назвав 10 "парламентських геніїв" серед депутатів монобільшості

Комітет виборців України проаналізував законодавчі напрацювання народних депутатів монобільшості. За оцінкою КВУ частина "Слуг народу" фактично працюють у форматі "парламентських геніїв".

Про це повідомила пресслужба КВУ.

Йдеться про депутатів, які реєструють десятки різнопланових законопроєктів, які при цьому не мають жодного відношення ані до їх освіти, ні до попередньої професійної діяльності. Парламентарі пропонують законопроєкти, які не відповідають їх напрямку роботи у Раді та не узгоджуються зі сферою діяльності парламентських комітетів, членами яких вони є.

"Подання законопроєктів на довільну тематику призводить до зростання кількості законодавчого спаму у Раді та суперечить принципам роботи, яким має відповідати парламент", – поянили в КВУ.

На думку Комітету, нардепам варто зосередитися на конкретних напрямках роботи, які б відповідали їх перебуванню у тому чи іншому парламентському комітеті, а не реєструвати ініціативи з абсолютно різних суспільно-політичних сфер.

Серед прикладів такої діяльності:

1. Микола Тищенко (у минулому ресторатор) зареєстрував низку законопроектів щодо судової та правоохоронної реформ. Запропонував зміни до Закону "Про судоустрій і статус суддів»", зміни в Конституцію України щодо призначення на посаду директора НАБУ, а також низку змін до Земельного кодексу.

2. Сергій Штепа (раніше весільний фотограф) ініціював зміни до Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" (щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби). Також нардеп запропонував зміни щодо посилення захисту лісів та запобігання пожежам, а також виступив із пропозицією про упорядкування акцизного податку.

3. Жан Беленюк (український борець) запропонував зміни до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку. Ініціював зміни до Закону "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4. Євген Брагар, який є членом Комітету з питань свободи слова, зареєстрував зміни до Податкового кодексу щодо оцінки об'єктів нерухомості, запропонував удосконалити проходження військової служби та ініціював зміни до Закону "Про протимінну діяльність в Україні".

5. Юрій Корявченков (актор 95 кварталу) став автором змін до закону «Про столицю України – місто-герой Київ», а також закону про місцевий референдум. Запропонував вдосконалити самоврядування медичних професій в Україні та покращити якість харчових продуктів.

6. Олександр Кабанов (сценарист, ТОВ "Квартал 95") став співавтором проекту закону щодо оптимізації роботи Верховної Ради, врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії та щодо збереження лісів.

7. Максим Ткаченко (керівник, ТОВ "Квартал 95") ініціював законопроекти щодо реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги, зміни до Закону "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики", законопроєкт щодо оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС.

8. Олена Хоменко (директор з управління та розвитку цифрових продуктів, ТОВ "Квартал 95") запропонувала зміни щодо визначення системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг, а також зміни до законодавства щодо діяльності Служби безпеки та розвідувальних органів.

9. Ольга Руденко (менеджер з маркетингу, ТОВ "Квартал 95") зареєструвала зміни до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж, а також щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами.

10. Роман Грищук (керівник студії "Мамахохотала") подав законопроєкт щодо державного регулювання космічної діяльності, зареєстрував зміни в Закон "Про автомобільний транспорт" (щодо заборони акустичного насильства), зміни в закон "Про житлово-комунальні послуги" (щодо запобіганню виникнення і поширення COVID-19), а також законопроєкт щодо утворення військово-цивільних адміністрацій.

"Хвороба парламентських геніїв особливо поширена серед народних депутатів, які працюють у Верховній Раді вперше. Досить часто молоді політики несерйозно відносяться до законодавчої роботи, ставлячи свій підпис під незрозумілими для них ініціативами. Народні депутати мають працювати, орієнтуючись на профільний комітет, до якого входять, а не реєструвати десятки сумнівних за якістю документів на довільну тематику. В результаті виглядає парадоксально, коли депутат із Комітету освіти реєструє законопроекти щодо воєнної сфери, а член Комітету свободи слова пропонує механізми зниження тарифів. Однак, крім непрофесійності, ця історія може свідчити й про певні лобістські інтереси, які можуть стояти за реєстрацією тих чи інших ініціатив", – прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

7 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Просто ЗЕ-генії якісь... фотографи, тамади, "квартальщики"... у яких "голова не знає, що руки роблять"... "Дорвалися до корита"... навряд чи відтягнеш тепер... "Нічого особистого - просто бізнес"... у них спрацювало. А чо, 73% "лохторату" такого хотіли? Тепер мають! Напевно - задоволені? "Кварталізація" України йде повним ходом!

2
Михайло

хто платить, той і замовляє музику, а СН це звичайні шістки в сьогоднішньому квартеті ВР, їм бабло,а вони тиснуть потрібну кнопку.

3
Александр

Корявченко и продукты - это святое, ту усё четко. Газ во всех пожарных частях поотключали , даже на кухнях - так это законопроект Тищенка с Арахамией недорассмотрели, ну да ладно, щас лето, на кострах жратву приготовят или прям на пожаре, одни тушат, а кашевар борщ сварганит с яичницей. А вот кто придумал райцентры разогнать и сельсоветы, чтоб выжить людей из сельской местности под видом админреформы - вот это действительно гений - вроде как на благо, и в то же время - ось вам, селяне! нет людей, земля дешевеет!

4

І не тількі ці такі. З інших каденцій теж було багато таких, тому у насв і законів багато які суперечать один одному, протирічать Конституції України. Що повинен був зробити Зеленський з перших же днів свого президенства так це створити широку комісію з юристів і правознавців які б продивились би всю напрацьовану законодавчу базу, наприклад по різних гілках влади і наскільки вони узгоджені між собою та з Конституцією України. Це велика робота але її потрібно зробити. І перестати приймати у ВРУ всілякі закони методом випічки пиріжків, багато, швидко і хренових.

5
Антонина

КИПИТЬ КАЗАН ЖИТТЯ
Кипить казан цього життя,
Від невдоволення народу,
А Зеленський мов дитя,
З дрівцями під багаттям ходить.
Він ніби з космосу прийшов,
Що наших нужд не помічає.
Щось обіцяє знову, й знов,
Та ще й народ свій оббирає.
Покищо він не олігарх,
Про власний бізнес добре дбає,
А ось, в країні - справжній жах,
Та рішень їх гарант не має.
В цей день згадаємо Майдан,
Йому настали роковини.
Та Київ має гарний план –
Почути звіт від влади нині.
Чому корупція цвіте
І де мільярди, що розкрали,
Чому війна ще й досі йде,
А ми усі бідніші стали?
Щоб звіт такий почув Майдан,
Та був Гарант без охорони.
Нехай народ приймає план,
Чи хвалить, або в шию гонить.

6
владимир

хохотала не только мама

7
Генадій

95 квартал діє.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: