fbpx
Сьогодні
14:39 19 Лют 2021

Депутати розширили доступ адвокатів до засуджених у тюрьмах і карцерах

В Україні дозволили доступ осіб, які відбувають покарання, до конфіденційних побачень зі своїми захисниками без обмеження їх тривалості у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні.

Верховна Рада схвалила в другому читанні відповідний законопроект №2063, 330 нардепів його підтримали.

Закон гарантує засудженому право на правову допомогу, конфіденційні юридичні консультації (побачення) із захисниками, адвокатами, законними представниками, які представляють особу під час розгляду справ у суді, юристами, фахівцями у галузі права, які представляють особу в Європейському суді з прав людини, законними представниками неповнолітньої особи або особи, визнаної недієздатною чи обмежено дієздатною.

Таке право поширюється також на засуджених осіб, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я, поміщені в карцер.

Засуджений має право на такі побачення без обмеження в часі та кількості у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні з 7 години до 20 години за власною ініціативою та/або ініціативою особи, на побачення з якою він має право.

Закон також зобов'язує адміністрацію установи виконання покарання не пізніше 24 годин, письмово інформувати захисника підзахисного щоразу, як змінюються будь-які умови його тримання.

Документ передбачає відповідальність керівника адміністрації установи виконання покарань за розміщення засуджених, які прибули до установи, забезпечення їх побачення, встановлює, що кількість близьких родичів, які мають право на побачення із засудженим, є необмеженою, відмова у наданні дозволу на побачення з близькими родичами, має бути обґрунтованою, та може бути оскарженою в суді.

Відмова надсилається близьким родичам, які ініціювали побачення, та вручається засудженому негайно після її оформлення тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: