fbpx
Сьогодні
09:52 17 Січ 2021

Додік відповів на закиди Кулеби, щодо брехні довкола викраденої української ікони

Глава Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік звинуватив міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу в розповсюдженні неправдивих відомостей та некомпетентності у справі довкола викраденої ікони з Донбасу, яку подарували російському міністру Сергію Лаврову.

Про це пише Балканський оглядач.

За словами самого Додіка, іконі 300 років, вона була "знайдена в Луганську", а печатка на самій іконі свідчила про те, що цей витвір релігійного мистецтва належить Радянській Україні.

Відповідаючи на звинувачення у брехні від Дмитра Кулеби, Додік відповів наступне: "Обґрунтовувати звинувачення на основі невірно інтерпретованих статей у ЗМІ, а потім публічно заявляти про неправду та висувати звинувачення – це демонстрація аматорства та відсутності базових знань у галузі права, міжнародних відносин та дипломатії", – наголошується в спеціальній заяві офісу представника сербів в Президії БіГ, який наразі головує в цієї інституції.

Як зазначається в повідомленні, 23 грудня минулого року кабінет глави Президії БіГ звернувся до Посольства України в Сараєво із вимогою надати всю інформацію, яка б підтверджувала твердження про право власності України на ікону.

"Офіс прямо просив Посольство України надати всі юридично обгрунтовані факти та докази, що підтверджують належність ікони Україні, а також усі докази того, що зазначена ікона була відчужена, включаючи інформацію про спосіб відчуження, час, місце та власника", – йдеться в заяві.

Але, як наголошує офіс Додіка, до сьогодні Посольство України не надало запитувану інформацію.

Кабінет сербського члена та голови Президії БіГ закликав міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу "припинити гратися в Twitter-дипломатію" та діяти відповідно до міжнародного права та конвенцій.

Раніше глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на пресконференції у вівторок заявив, що поверне українську ікону, викрадену в Луганську, тим, від кого її отримав, – але не Україні, і знову заявив, що "це сімейна ікона".

Православна ікона українського походження, навколо якої виник скандал, коли сербський член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував її міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову, повернулась до Боснії. Боснійський посол у Москві заявив, що особисто привіз ікону з Москви і передав її в офіс голови президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка. Російське МЗС заявило, що повернуло посольству БіГ цю ікону для розслідування її походження за участю Інтерполу.

14 грудня 2020 року стало відомо, що керівник президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував Лаврову стародавню ікону імовірно українського походження.

17 грудня Посольство України в Боснії і Герцеговині направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження позолоченої старовинної ікони, подарованої Лаврову.

21 грудня Міністерство культури та інформаційної політики проаналізувало оприлюднене в ЗМІ зображення позначки на цій іконі і з'ясувало її походження. Це печатка Одеської крайової комісії з охорони пам'яток матеріальної культури і природи, створеної в 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї.

Дмитро Кулеба 6 січня написав, що Україна продовжує вимагати повернення ікони, а також звинуватив Додіка у брехні.

Рубрика:
Політика Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

22 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Серби нічим не відрізняються від москалів. Видно, що ікона вкрадена, вона не має сербського походження, а правонаступницею УРСР може бути тільки Україна, але ніяк не Московія чи БіГ. Цей Додик (чи Дудик) явно є без клепки у голові, якщо дарує крадене, також як і Лавров, який охоче взяв крадене.

2
Русич

Это точно! Я там был. Сербы тяжёлые люди, вздорные , конфликтные, отравленные фашиствующим православием. Очень схожи с мразями росеянами, поэтому куча ихних ублюдков воюет против нас в Донбассе. Что доказывает, что веры у них и нет.

3
АНАТОЛИЙ

Козьма Прутков: «Нет ничего слюнявее и плюгавее русского безбожия и православ’я».

4

Т.е. Сербская ВАТНАЯ СУКА отдаст икону вдове Моторолы.

5

Позор ворам!!! Обосрал Додик и себя и старую лошадь паРаши!!!!!

6

Почему же "бобик" скрывает фамилию владельца иконы? Да и последнему, если она к нему попала законно - нужно назваться и открыть обстоятельства, при которых икона попала к нему. После этого все претензии отпадут. А так, вы докажите, когда все включая архивы в Луганске в руках кацапских боевиков.

7
Укроп

Т.Е. СУРГУЧНАЯ ПЕЧАТЬ УКРАИНСКОГО МУЗЕЯ НА ИКОНЕ ДЛЯ ЭТОГО "ДОДИКА" (НЕ ФАМИЛИЯ, А ДИАГНОЗ) НЕ ДОКАЗАТЕЛЬСТВО? ТАК ПУСТЬ ОН ПРЕДСТАВИТ ДОКАЗАТЕЛЬСТВО, ЧТО ЭТА ИКОНА ЗАКОННО ПОПАЛА В ЕГО СТРАНУ И ЯВЛЯЕТСЯ ИХ СОБСТВЕННОСТЬЮ. ДОЛ-Б!

8
Богдан

Які переконливі аргументи... Воістину Додік

9
АНАТОЛИЙ

Наличие подлинной печати на иконе говорит о её государственной регистрации. Никаких документов не нужно, Документ - сама икона.Так же как найденный клад, она принадлежит государству. Клад не объявляют в розыск.

10
Алексей

А как же Крымское золотишко? Тоже хохляцкое? Оно Крыму принадлежит! И никому более!

11
Богдан

Крим є невід'ємною частиною України, і вам, лаптєстанцям, це також чудово відомо

12

Все правильно золото принадлежит Крыму, а Крым это Украина, посмотри на Карты ООН. Крым российским мир не признал. А то, что фантазирует вонючая кацапня ничего не значит.

13
Валерій

Поза сумнівом, що культурні надбання України незалежно від того, в які часи (теперішні - незележної держави, чи в УРСР) вони були зафіксовані є ВЛАСНІСТЮ українського народу. І відповідні державні інституції повинні дбати про їх ПОВЕРНЕННЯ в Україну, де б вони не знаходились і за яки б обставин вони не були вивезені з теиторії держави. З цієї точки зору мета дій МЗС по відношенню до старовинної УКРАЇНСЬКОЇ ікони є виправданою. Водночас, вочевидь, існують певні суто ПРОТОКОЛЬНІ формальності, які неодмінно мають бути витримані у стосунках між МЗС України і відомствами інших держав. Тільки (і виключно !!!) у випадку свідомих і НЕПРОТОКОЛЬНИХ дій іншої сторони, які є ПРИНИЗЛИВИМИ для України, наше МЗС мало би підстави вдаватись до ПРИЛЮДНИХ (через ЗМІ тощо) наголошень щодо ТАКИХ дій партнерів. Емоційні заяви керівництва ДЕРЖАВНОГО відмства, якими б ВАГОМИМИ вони не здавалися б, не повинні мати місце, особливо у таких непростих і свідомо ПРОВОКАЦІЙНИХ - з боку Росії, обставинах. Саме ЦЕ і є ознакою ПРОФЕСІЙНОСТІ (і "непрофесійності") державних служб.

14
георгій

Москалі разом із сербами мріють про вялікую расцею та вяліку сърбію...Це показує, що й одна й друга країна тяжко хворі хворобою першої половини 20 століття - фашизмом ! у православній інтерпретації, що робить і одних, і других дуже небезпечними, такими ж як ісламський фундаменталізм, якщо не більш небезпечними ! Ці нації, керівники яких застрягли у часі першої та другої світових війн , не розуміють , що світ з тих пір кардинально змінився і велич країн зараз не залежить від кількості квадратних кілометрів території, як це було у часи гітлерів, мусоліні, сталіних ... Правляча верхівка нинішніх фашиських країн під геббельсівськими лозунгами величі просто грабує зазомбоване населення як росіян так і сербів.... І, так як і фашисти 20 століття, нинішні фашисти не гребують прямими крадіжками.... Народи світу пам'ятають "великих поціновувачів мистецтва" Гітлера, Герінга, Муссоліні.... Зараз до цього переліку можна цілком віднести й додіків....

15
Олена

Додик не выкручивайся ты попался на воровстве , позор

16
Смерть росфашистам

Он же ДОДИК он же ПЕДИК он же ПИ. ДОР ! Что типично для кацапов и сербов... Это тупое быдло с с тяжёлой православной росфашистской какашкой в башке вместо мозга ! ))))) Путин называет их хомячками или бандерлогами.

17
Сергей

Гопота.

18
вот так

куЙОБА просто ПРИПЕЗДОК

19

Гандоны Додик, старая лошадь и Х..йло!!! Воры есть воры... и их почитают только ватники...

20
Не кизди кац поц

Это ты и есть припёздок, недочеловек, русиш швайн. ВОТ ТАК ! Гггг

21
А простіше

Вот так, роССия ор и ее прихлебатели тоже.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: