fbpx
Сьогодні
10:40 07 Лис 2020

Всесвітнє дослідження цінностей назвало перелік того, що найбільше цінують українці

Всесвітнє дослідження цінностей показує, що серед найважливіших для українців виявилися працелюбність, самовираження та виховання гарних манер.

Про результати дослідження  розповіли завідувачка відділу моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАНУ, керівниця проєкту World Values Survey в Україні Ольга Балакірєва та заступниця директора Info Sapiens Інна Волосевич, про що інформує Суспільне.

"Дослідження цінностей має на меті з'ясувати структуру ціннісних орієнтацій, норм, які панують в суспільствах. Цінності називають світовими, тому що це дослідження охоплює 120 країн світу. Воно дозволяє подивитись різницю між різними країнами світу, на різних континентах, в різних суспільствах", – розповіла Ольга Балакірєва.

За її словами, Україна приєдналась до цього дослідження наприкінці 90-х років. Всього було досліджено 300 індикаторів за 14-ма різними тематичними блоками.

"Україна залишається наближеною до православних європейських країн. Найближчі показники були до таких країн, як Болгарія і Румунія. Разом з тим, за багатьма показниками Україна випереджає інші країни. Зокрема, йдеться про такі цінності, як самовираження", – додала Балакірєва.

Керівниця проєкту World Values Survey розповіла що згідно з дослідженням, українці найбільше цінують такі риси, як працелюбність, самовираження, показник якого за дев'ять років зріс вдвічі, відчуття відповідальності, виховання гарних манер.

"Майже половина опитаних зазначила такі якості як терпимість і увага до інших людей. 46 % вказали рішучість і наполегливість. Проте зменшилась частка тих, хто сказав що треба виховувати ощадливість – це якість, яка стає не дуже актуальною в сучасному світі. Традиційно невисокі показники щодо релігійності, безкорисливості. Останнє місце зайняла уява, яку назвали всього 12 %. Це суттєво відрізняє Україну від інших країн, оскільки це та якість, яка сприяє розвитку ініціативності та інноваційності", – підкреслила Балакірєва.

Її колега Інна Волосевич своєю чергою відзначила, що за даними дослідження, в Україні зросла частка щасливих людей та людей, які позитивно оцінюють своє здоров'я і фінансове становище.

"Передусім українці хочуть фінансового забезпечення. Тут йдеться не просто про гроші, а про забезпечення побутового комфорту, порядку і законності. Цього сильно не вистачає. Толерантність, повага до прав людини теоретично важлива, але все-таки на другому місці", – відзначила вона.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: