Камала Гарріс стане першою жінкою на посаді віце-президента США: що про неї відомо
Посаду віце-президента США в апараті Джо Байдена посяде сенатор від штату Каліфорнія Камала Гарріс. Вона стане першою в історії Сполучених Штатів жінкою, що обійняла цю посаду.
Про це повідомляє CNN.
У серпні 56-річна Гарріс – темношкіра американка ямайско-індійського походження – була затверджена кандидатом на пост віце-президента на з'їзді Демократичної партії.
Що про неї відомо?
Гарріс – одна з найпомітніших чорношкірих жінок в американській політиці, приваблива для представників всього ідеологічного спектру партії. Вона пропрацювала шість років як генеральний прокурор Каліфорнії, перш ніж потрапити в Сенат у 2016 році.
Раніше лише дві її білі співвітчизниці – член Палати представників Конгресу США від штату Нью-Йорк Джеральдін Ферраро в 1984 році і губернатор Аляски Сара Пейлін у 2008 році – висувалися кандидатами у віце-президенти, і обидві невдало.
Камала Деві Гарріс народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді (штат Каліфорнія). Батьки Камали розлучилися коли їй було сім років. У 12-річному віці вона разом з матір'ю і сестрою перебралася в Монреаль.
Ступінь бакалавра економіки і політичних наук Камала отримала в Університеті Говарда у Вашингтоні. Вона працювала помічницею в апараті сенатора від Каліфорнії Алана Кренстона. В 1990 році отримала юридичну освіту в Каліфорнійському університеті.
Її досвід роботи у сфері кримінального права може допомогти адміністрації Байдена розв'язувати питання расової рівності та підтримання порядку після того, як в цьому році країну охопили протести. Очікується, що вона буде головним радником з призначенням суддів.
Чому Гарріс не любила Байдена і що вона думає про Україну
Камала Гарріс — досвідчена юристка і прокурорка. Закінчила Говардський і Каліфорнійський університети. З початку 2000-х зарекомендувала себе як надійний фахівець. Працювала з 2003 року прокуроркою у Сан-Франциско, з 2010 року Генеральною прокуроркою штату Каліфорнія. З січня 2017 є сенаторкою у базовому регіоні демократів, штаті Каліфорнія.
На початку 2019 року заявила, що буде балотуватися у президенти США від Демократичної партії. Вела цікаву кампанію, особливого колориту додавав їй і той факт, що вона родом з сім'ї емігрантів. Її батько — професор економіки з Ямайки, мати з Індії, обидва вони жили в Окленді (Каліфорнія). При цьому Гарріс зробила себе сама і не потрапляла за свою кар'єру в політичні або корупційні скандали.
Проте, таке "правильне" амплуа не допомогло їй досягти видимих результатів під час кампанії. У березні 2020 вона публічно вийшла з гонки, підтримавши кандидатуру Байдена. На той момент за соціологічними замірами у неї було не більше 3% підтримки американців.
Особливої пікантності її відносинам з Байденом додає і той факт, що ще рік тому вона його критикувала. Знову ж у питанні расової дискримінації. Пригадала Джо його непряму підтримку расової сегрегації в середині 70-х. До слова, тему расизму кандидата-демократа активно просувають в команді Трампа.
Також цікаво звернути увагу і на фото, де зображений той момент, коли Байден готувався до одного з виступів з блокнотом в руці. Так, там було написано: "Камала Гарріс. Не тримаю образи. Вела кампанію зі мною і Джил (дружиною Джо Байдена). Талановита. Дуже допомогла кампанії. Дуже поважаю".
При цьому у Камали і Джо є одна спільна тема — ситуація в Україні. Гарріс одна з перших закликала до імпічменту Трампа після скандальної розмови із Зеленським річної давності. В цілому вона була активною противницею Білого дому у справі з Україною і навіть вимагала отримати від спецслужб документи, пов'язані з роботою США в Україні. Також Гарріс є активною противницею Росії, звинувачувала Кремль у втручанні у вибори в США, в анексії Криму і початку війни на Донбасі.
Нагадаємо, Байден виграв вибори в Пенсільванії, що робить його 46-м президентом США.
Тим часом у Білому домі вже розпочалися розмови про поразку чинного президента Дональда Трампа.
Сценарій потенційної поразки політика обговорили ще до виборів.
Байден готується до заселення у Білий дім.
Крім того, він вже прокоментував перемогу на виборах.