fbpx
Сьогодні 23/11/2020 18:26
15:55 03 Лис 2020

ВР підтримала законопроєкт, який врегульовує дистанційну роботу

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи" (№4051).

Таке рішення підтримали 311 народних депутатів.

"Законопроєкт розроблений з метою вдосконалення правових відносин у сфері регулювання дистанційної та надомної роботи", – йдеться у пояснювальній записці.

Основні положення законопроєкту включають запровадження двох самостійних видів (форм) роботи – дистанційної та надомної.

Проєкт закону передбачає право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція.

Законопроєктом передбачено забезпечення можливості ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами.

У законопроєкті також ідеться про забезпечення можливості дистанційного ознайомлення працівника з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв'язку.

Документ передбачає забезпечення можливості працівника поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця, а також покладає на власника або уповноважений ним орган зобов'язання щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях на території і у приміщеннях власника.

Очікується, що вдосконалення правового регулювання дистанційної та надомної роботи приведе до позитивного соціально-економічного ефекту через створення законодавчих стимулів для переведення великої кількості працівників з роботи за договорами цивільно-правого характеру на повноцінні трудові договори із роботодавцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: