fbpx
Сьогодні
10:07 14 Жов 2020

Відсьогодні почав працювати Національний орган інтелектуальної власності

English version here

Уряд з ініціативи Мінекономіки прийняв розпорядження "Про Національний орган інтелектуальної власності".

Про це пише Урядовий портал.

Розпорядженням визначено, що функції Національного органу інтелектуальної власності виконуватиме державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності".

"Суспільство, ринок і міжнародна спільнота вже довгий час перебувають в очікуванні комплексної реформи сфери інтелектуальної власності. Схвалюючи це розпорядження, Уряд успішно завершує інституційну складову реформи сфери інтелектуальної власності, що тривала понад 4 роки", – зазначив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко.

Розпорядження створює правові підстави для початку функціонування з 14 жовтня  Нацоргану інтелектуальної власності, який слугуватиме єдиним вікном з видачі охоронних документів на об'єкти права інтелектуальної власності.

Він буде здійснювати такі функції:

  1. приймання заявок на державну реєстрацію авторського права та договорів, які стосуються права автора на твір;
  2. приймання заявок на реєстрацію об'єктів промислової власності та проведення їх експертизи (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, компонування напівпровідникових виробів);
  3. видача патентів, свідоцтв;
  4. здійснення підготовки, атестації та реєстрації патентних повірених;
  5. забезпечення діяльності колегіальних органів (Апеляційної палати, Комісії щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави "Україна" до торговельної марки, Атестаційної та Апеляційної комісій);
  6. виконання функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Угоди зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Отже, 14 жовтня 2020 року державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) розпочинає виконувати функції Нацоргану інтелектуальної власності згідно з розпорядженням Кабміну.

Мінекономіки згідно з цим Законом продовжуватиме забезпечувати формування та реалізовувати державну політику у сфері інтелектуальної власності. При цьому, деякі функції (зокрема, видача патентів, свідоцтв) переходять від Мінекономіки до Укрпатенту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: