Екорубрика

Заборона виробництва і продажу хутра у світі. Актуальна інформація

Заборона на виробництво хутра вводиться все частіше завдяки етичним і екологічним аргументам. Уряд наступних країн впроваджує заборону виробництва хутра або вводить більш жорсткі норми, що призводить до ліквідації хутрових ферм. У деяких місцях також заборонено продаж натурального хутра.

Європа

Першою країною, яка заборонила виробництво хутра, була Великобританія (2000). Згодом це зробила Австрія (2004). У грудні 2012 року Нідерланди, які є другими за величиною виробниками норкового хутра в Європейському Союзі, прийняли закон про заборону виробництва хутра та планують повністю зупинити вирощування норок до 2024 року.

У Хорватії виробництво хутра заборонено з 2018 року – неетичні практики поступово припинялися протягом 10 років, що призвело до стійкіших джерел доходу. У березні 2013 року Словенія ввела ту саму заборону, попередньо давши чинним господарствам три роки припинити виробництво.

У січні 2018 року Норвегія, колишній найбільший виробник хутра лисиці, вирішила заборонити хутрове виробництво. Роком раніше, у серпні 2017 року, Чехія вирішила запровадити таку ж заборону, яка набула чинності у 2019 році. Країни, які нещодавно взяли на себе зобов'язання заборонити хутрові ферми, це Люксембург, який у червні 2018 року прийняв закон про повну заборону хутрового виробництва з жовтня 2018 року, та Бельгія, де хутрова індустрія закінчиться у 2023 році та Словаччина, де заборона була прийнята у 2019 році. Вона набуде чинності у 2021 році – також включений перехідний період для чинних господарств до 2025 року.

Інші країни, які заборонили або припинили вирощування хутра, це Республіка Македонія (2014), Сербія (2019) та Боснія і Герцеговина (2029). Зараз заборона на виробництво хутра розглядається в Польщі, Ірландії, Литві, Естонії та Україні.

Фото: Otwarte Klatki

ПОЗА ЄВРОПОЮ

  • Японія

У 2016 році останні хутряні ферми Японії були зачинені через недотримання прийнятих стандартів. Відповідно до закону, будівництво нових норкових ферм стало протизаконним з 2006 року.

  • Нова Зеландія

Заборона імпорту норки, що ефективно перешкоджає вирощуванню норки в Новій Зеландії.

  • США

Деякі штати забороняють перетримування лисиць в неволі. Каліфорнія має високі вимоги до розведення норок та лисиць, що робить витрати на виробництво хутра непомірними. Штат Нью-Йорка прийняв закон про заборону використання електричного струму – це найпоширеніший спосіб вбивства лисиць.

Неповні заборони

До того, як Нідерланди заборонили вирощування норки в 2012 році, вирощування лисиць і шиншил було завершено вже в середині дев'яностих. У 2009 році Данія запровадила аналогічну заборону, яка охоплює період поетапного припинення вирощування лисиць.

СУВОРІШІ ПРАВИЛА

Завдяки закону, прийнятому в 2017 році, вирощування хутра в Німеччині буде дозволено лише з більш суворими стандартами, такими як значно збільшені розміри кліток і басейни для норок. Вищі вимоги роблять розведення нерентабельним – це призвело до закриття майже всіх господарств у 2019 році. Ті, котрі залишилися, мають відповідати новим стандартам з 2022 року – вони, ймовірно, також будуть зачинені.

У Швеції, завдяки новим вимогам догляду за тваринами, вирощування лисиць заради хутра добігає кінця. Нові вимоги передбачують можливість активного життя та копання нір – у природі ці тварини щодня долають величезні відстані. Нові вимоги означають, що виробництво хутра з лисиці вже не вигідно.

У 2015 році Іспанія прийняла жорсткіші правила щодо запобігання шкоди навколишньому середовищу, спричиненому норками, які утікають з ферм. Оскільки американська норка є серйозною загрозою для біорізноманіття і вважається інвазивним видом, в Іспанії більше не дозволяється будувати нові хутряні ферми. Подібне законодавство змусило Японію закрити свої останні хутряні ферми у 2016 році.

Фото: Otwarte Klatki

ЗАБОРОНА ПРОДАЖУ ХУТРА

  • Західний Голлівуд

У 2011 році Західний Голлівуд став першим містом у світі, який вирішив заборонити продаж хутра. Заборона набула чинності у 2013 році – вартість продажу хутра у Західному Голлівуді тоді оцінювалася у два мільйони доларів на рік.

  • Сан Франциско

У березні 2018 року Сан-Франциско став другим містом у США, який заборонив продаж хутра.

  • Лос-Анджелес

У вересні 2018 року місцева влада Лос-Анджелеса одноголосно прийняла рішення про заборону хутряних виробів. Заборона торгівлі хутром набуває чинності ув 2021 році.

  • Штат Каліфорнія

У жовтні 2019 року штат Каліфорнія став першим штатом у США, який заборонив продаж хутра. Новий закон, що забороняє виробництво та продаж хутра, набере чинності з 2023 року.

  • Індія

У січні 2017 року Індія прийняла заборону на імпорт норки, лисиці та хутра шиншили.

  • Сан-Паулу

У 2015 році найбільше місто Південної Америки прийняло заборону на ввезення та продаж хутряних виробів. Вже у 2014 році було прийнято рішення про заборону вирощування хутра, всупереч тому, що сама Бразилія є одним із найбільших виробників хутра шиншили у світі.

Джерело: Otwarte Klatki

Переклад: Анастасія Покропивна, представниця кампанії "Вільний від хутра ритейл" ГО "Відкриті клітки Україна"

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.