fbpx
Сьогодні
12:40 20 Січ 2020

Учні зможуть підтягнути знання з предметів на індивідуальному занятті в школі за держкошт, - міністр освіти

В учнів закладів середньої освіти з'явиться можливість підтягнути знання з предметів на індивідуальному занятті в школі за державний кошт, повідомила міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

"Закон, який минулого тижня ухвалив парламент, надає таку можливість. Це те, що ми дописали за результатами PISA, що дає змогу мати індивідуальне заняття, якщо є певна потреба поліпшити знання з того чи іншого предмета. Тобто, фактично ми надаємо право на певне "узаконене репетиторство" в публічних школах, яке оплачуватиметься за рахунок державних коштів", – повідомила Новосад в інтерв'ю "Інтерфакс".

Що стосується формату і підходів до допуску до цього заняття, то міністр зазначила, що необхідно ще все прорахувати. "Безперечно, насамперед йдеться про ресурси, і нам треба це буде якимсь чином обмежити і встановити певний допуск до такої можливості. Цим мають користуватися ті, хто має успішність нижче за середню з того чи іншого предмета. Наша мета – надати всім можливість мати знання на рівні, який має забезпечувати держава", – додала Новосад.

На уточнювальне запитання, чи не буде такий підхід мати ризику, що вчителі спекулюватимуть цим заняттям, щоб отримувати додатковий дохід, міністр зазначила, що завжди на будь-яку новацію знайдеться той, хто її використовуватиме на свою користь, але законодавством неможливо врегулювати всі потенційні підступи недоброзичливців.

"Ми маємо довіряти вчителям і вірити, що школа ставить перед собою завдання надати всім хороші знання. Але, я думаю, що в нормативці ми знайдемо, як усе це обмежити. До того ж має бути розуміння, якщо в учителя увесь клас різко починає гірше вчитися, і після уроків, передбачених планом, усі йдуть на позакласні уроки, то це буде певним дзвіночком для директора, що щось йде не так", – заявила Новосад.

Також, міністр освіти розповіла, що "учителі російськомовних шкіл пройдуть підготовку у зв'язку з переходом на українську мову викладання".

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: