Існує й чималий, стверджують дослідники Лондонського університету Королеви Марії.
Про це, на своїй сторінці у Facebook пише в.о. міністра з охорони здоров'я Уляна Супрун.
Науковці проаналізували, як поширюється популізм на національному рівні.
Для цього порахували відсоток людей, які голосували за популістські партії на виборах до Європарламенту в 2014 році.
Потім з цими цифрами порівняли відсоток людей, що вважають вакцини небезпечними та неефективними за даними Vaccine Confidence Project (2015 рік), в якому опитали понад 65 тисяч людей у 67 країнах.
Виявилось, що більше підтримки отримували популістські партії, то більше громадян вважали, що вакцини не важливі.
Наприклад, в Греції у 2014-2015 році понад 30% населення проголосували за популістичні партії та близько 25% населення вважають, що вакцини небезпечні.
Відмова від щеплення та політичний популізм обумовлені спільною рисою: міцною недовірою до еліт, державних інституцій та експертів.
Особливо це помітно в країнах Західної Європи.
Як це проявлялось в різних країнах Європи
Італія
В Італії один з популістських рухів висловив занепокоєння щодо безпеки вакцин та зв'язку між вакциною КПК (кір, паротит, краснух) та аутизмом.
Науковці стверджують, що це стало причиною зниження охоплення вакцинацією з 90% у 2013 році до 85% у 2016 році.
Як наслідок – в країні збільшилась кількість випадків кору з 840 у 2016 році до 5000 у 2017 році.
Греція
Пропозицію мати можливість відмовитись від вакцинації висловили представники лівого уряду Греції.
З початку 2019 року в Греції було зафіксовано поширення фейкових повідомлень тролями. Вони писали начебто CDC визнали, що вакцини КПК викликають аутизм.
Ці повідомлення швидко поширилися тими ж російськими ботами і тролями, що розпалювали антивакцинаторських дискурс у Twitter.
Франція
У Франції популісти також висловлюють занепокоєння щодо безпеки вакцин та їх обов'язкового проведення.
В країні ситуація погіршується високим рівнем недовіри до щеплення самих лікарів: близько 40% відсотків лікарів не пропонують батькам щепити дітей.
У Західній Європі популістські партії підтримує значна частина населення з низьким рівнем життя і глибокою недовірою до влади.
"Україна не унікальна зі своїми проблемами, ще й надто – ці світові тенденції проявляються і в нас, – стверджує Супрун.
– Поширення фейків, брехні та напівправди – це дуже ефективна технологія."Вакцину" від цього треба винаходити разом.
Для цього треба чесно та критично говорити про проблеми і чути одне одного. Для початку".
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вночі прогримів вибух. Попередньо, влучання зафіксовано по порту. Про… Читати більше
Російські міністерство оборони та генеральний штаб підготували документ із прогнозом розвитку воєнно-політичної ситуації у світі… Читати більше
Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше
Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше
Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.