fbpx
Сьогодні
13:58 07 Жов 2018

СБУ оприлюднила новий список 206 російських військових "Вагнера" в Сирії

СБУ оприлюднила список 206 позаштатних співробітників російських військових з числа ПВК "Вагнера", у тому числі персональні дані про ще вісім загиблих найманців.

Список розміщено у неділю на сайті відомства.

"СБУ оприлюднює персоналії ще 206 позаштатних співробітників російської військової розвідки зі складу ПВК "Вагнера", що раніше були ідентифіковані Службою як учасники лютневих подій у Сирії, у тому числі дані на 8 найманців, які загинули або померли від поранень", – зазначається в повідомленні.

Мається на увазі так званий "пригожинський наступ" 7 лютого 2018 року в Сирії в районі Дейр-ез-Зору.

СБУ зазначає, що майже усі загиблі у 2014-2016 роках брали участь у бойових діях на Донбасі у складі російських терористичних формувань, деякі з них активно сприяли російській анексії АР Крим (Короленко О.А.), або спрямовувалися російськими спецслужбами на підконтрольну територію України для вчинення терористичних актів і диверсій (Оганесян Р.Г., затриманий у липні 2014 на Дніпропетровщині, обміняний на українських заручників).

"Таким чином підтверджена кількість загиблих та померлих від поранень найманців "Вагнера" внаслідок бойового зіткнення 07.02.2018 вже становить 58 осіб", – йдеться в повідомленні.

У СБУ зазначили, що 3 вересня 2018 року було видано указ президента РФ, яким інформація про членів "Вагнера" як позаштатних співробітників ГУ ГШ ЗС РФ віднесена до державної таємниці.

"Цей указ покликаний заборонити під загрозою кримінального покарання будь-які подальші спроби журналістів, які працюють у Росії, донести правду про злочини та чисельні втрати членів "російських приватних армій" у світі", – йдеться у тексті.

7 жовтня 2017 року Служба безпеки України розпочала оприлюднення фактів терористичної діяльності в Україні спецпідрозділу російських спецслужб під назвою ПВК "Вагнера".

Нагадаємо, 26 липня в СБУ заявили, що ідентифікували понад 200 найманців так званої "Приватної військової компанії Вагнера" ​​з яких не менше 80 загинули і понад 100 були поранені 7 лютого 2018 року в Сирії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: