Пауль Пшеничка назвав три основні проблеми українських вчителів

Кращий вчитель України (переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2017), вчитель фізики та астрономії у Чернівцях Пауль Францович Пшеничка розповів «Рубриці» про три основні проблеми, з якими стикаються українські вчителі.
«Вчителі зараз, на мою думку, стикаються з трьома основними проблемами.
Найперша – це низька оплачуваність роботи. Скільки би зараз влада не хвалила зміни по зарплаті вчителя, питання залишається нагальним і невирішеним. Йому потрібен інтернет, хороший комп'ютер, він має бути нормально одягнений, мати гроші на транспорт тощо. У деяких країнах навіть доплачують на ці витрати.
Друга проблема. У вчителя забирають багато часу, відволікаючи його на сторонні речі. Вільний час вчителя – це його золотий ресурс, і його не можна чіпати. А зараз цей ресурс просто дерибанять. По-перше, він повинен писати і заповнювати величезну кількість паперів, які нікому не потрібні. По-друге, вчитель повинен сидіти на безлічі нарад і педрад, що є просто абсурдом і прикладом поганого менеджменту. І на вчителя скидають такі речі, якими він взагалі не має займатися. Наприклад, заповнювати зали невідому кому і навіщо, ходити на якісь концерти…
І третя проблема – потрібні умови, щоб вчитель працював. Я – вчитель фізики, в мене має бути лаборант. Але його ніколи немає. В мене має бути повноцінний кабінет, а він зараз неукомплектований! Хімія, біологія, фізика, праця – усі ці предмети потребують спеціальне обладнання», – пояснив Пауль Францович.
Також він підкреслив, що важлива атмосфера у колективі.
«І ще важлива атмосфера у колективі. Керівництво має бути професійним», – пояснив Пшеничка.
Геніальний вчитель - це геній в усьому, а не такі бездарі та кар'єристи, які попрацювавши рік-два в школі перебралися на керівні посади і зараз намагаються щось доводити "реформами". Вчитель - це той, хто всі свої роки віддав безпосередній роботі з дітьми, а не міністерському кріслу, кабінету методиста, посаді директорів десятків різних непотрібних і зайвих, а часто навіть шкідливих центрів! І перед тим, як заперечити цьому генію, покажіть свої досягнення!
Я от чув від лікаря Комаровського, що він не міністр, а лікар. Це коли його там хтось у владу просив піти.
Так міністрів же треба викохати, випестувати, ні? Де вони візьмуться, як не в освітній галузі?
А хто може зарадити? Методоб'єднання? Ну, не в повній мірі, звісно, а так якось поступово чи фрагментарно? Чи тут потрібна профспілка? Чи взагалі щось орієнтоване на політику - місцеві партійні організації? Бо йдеться ж про владу, взаємодію з Міністерством і місцевим управлінням освіти. Я правильно побачив адресата чи то джерело проблем? Писати петиції?
https://www.facebook.com/groups/gum.for/permalink/1793157427652298/
Ми тут цю тему обговорюємо, додавайтесь, будь ласка.