fbpx
Сьогодні
12:47 04 Тра 2018

Перехід до ООС: експерт розповів, що тепер Україна може гідно відповідати агресору

Фото UATV

З переходом від формату АТО до операції Об'єднаних сил Україна отримала змогу гідно відповідати на російську агресію.

Про це розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь, передає UATV.

"За українським законодавством, АТО – це конкретна операція, яка здійснюється з протидії тероризму і терористам, а операція Об'єднаних сил (ООС) – це військова операція для гарантування національної безпеки і оборони України. Це натовський підхід, коли для здійснення конкретного завдання, у даному випадку – протидії російській агресії – здійснюються дії під єдиним командуванням. Тобто, є один командувач, один оперативний штаб, до якого входять представники усіх силових відомств – СБУ, Нацгвардія, Національна поліція тощо, – які виконують завдання у рамках єдиної операції, за єдиним планом, у єдиному часовому й інформаційному просторі", – зазначив Михайло Самусь.

За його словами, останній пункт є надважливим з погляду сучасних війн і армій, адже дає змогу військовим швидко реагувати на загрози та миттєво знищувати цілі ворога.

"Розвідувальна ударна система повинна миттєво визначати точні координати цілей противника, за лічені секунди передавати інформацію командуванню, за лічені секунди повинні прийматися рішення на ураження і передаватися бойовим підрозділам. Зараз командування ООС саме виконуватиме цю функцію. Якби така система в нас була у 2014 році, я вважаю, що Гіркін не пройшов би і двох метрів на територію України", – підкреслив заступник директора Центру досліджень армії.

Крім того, на відміну від періоду, коли на Донбасі було проголошено АТО, зараз є повна правова база для реалізації будь-яких військових дій, які потрібні командуванню.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: