fbpx
Сьогодні 21/01/2021 17:44
Актуально 11:56 02 Тра 2018

Все, що треба знати про ООС: основні позиції

Рубрика підготувала для своїх читачів основні позиції того, що варто знати про ООС

30 квітня в Україні була завершена Антитерористична операція (АТО) на Донбасі, яка тривала чотири роки. На зміну АТО прийшов новий формат – Операція об'єднаних сил (ООС) на Донбасі.

Зміна формату АТО на ООС була прописана в законі "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Президент України Петро Порошенко підписав його 20 січня цього року. Очільником ООС був призначений генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Сьогодні, 2 травня 2018 року, у Краматорську відбувся брифінг командувача ООС Сергія Наєва з нагоди початку операції Об'єднаних сил.

Рубрика підготувала для своїх читачів основні позиції того, що варто знати про ООС. Далі – цитати з брифінгу Сергія Наєва.

ГОЛОВНА ВІДМІННІСТЬ ВІД АТО: ООС – ЦЕ ВІЙСЬКОВА ОПЕРАЦІЯ

Головна відмінність у тому, що операція Об'єднаних сил є військовою операцією. Тому є свої причини — зараз ми маємо справу не лише з так званими "ДНР та ЛНР", які парламент визнав терористичними організаціями. Очевидно, що мова іде про окупацію частини нашої території російськими окупаційними військами.

"Ці перший та другий корпуси так званих "ЛНР та ДНР" є, так би мовити, класичними російськими підрозділами, сформованими за штатом і статутом збройних сил РФ", – пояснив Наєв.

ЗАГОСТРЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ НА ДОНБАСІ НЕ ПРОГНОЗУЄТЬСЯ

Наєв запевнив, що побоювання жителів Донбасу щодо активізації бойових дій з початком ООС безпідставні.

"Ми не прогнозуємо загострення бойових дій у зв'язку з початком операції. ООС спрямована на встановлення миру, на ліквідацію будь-яких розділювальних ліній і штучних бар'єрів, які нині розділяють громадян України та цілі родини. Ми прийшли не для того, щоб роздмухувати конфлікт, а для того, щоб прискорити його завершення", – підкреслив він.

ЖОРСТКА ВІДПОВІДЬ СИЛ ООС НА ПРОВОКАЦІЇ БОЙОВИКІВ

Припинення безкарних обстрілів терористів українських позицій – одне з головних завдань, тож відповідь Об'єднаних сил у зоні бойових дій на провокації незаконних збройних формувань буде жорсткою та невідворотною. Життя військовослужбовців України – найцінніше, тож відповідь на ворожі обстріли буде швидкою.

"ООС має на меті припинити безкарні обстріли позицій ЗСУ та мирних міст та селищ Донбасу підрозділами російсько-окупаційних військ. Відповідь буде жорстокою та невідворотною, ми будемо реагувати на діяльність терористів усіма можливими способами. Противник може вважати це відповіддю на погрози, які надходять від деяких російських діячів щодо планів розширення агресії проти України, або щодо залучення нових засобів, наприклад, авіації. Відповідь Збройних Сил України на такі дії, якщо противник на них наважиться, буде швидкою і ефективною", – підкреслив Наєв.

Він зазначив, що ООС даватимуть також сувору відсіч провокаціям противника, особливо тим, що пов'язані з обстрілами мирних населених пунктів та КПВВ на лінії зіткнення, від чого страждають, в першу чергу, мешканці міст та селищ Донбасу.

"Ми не дозволимо противнику зірвати процес нормалізації життя на територіях, які підконтрольні Україні, і будемо досягати цього усіма доступними способами", – заявив Наєв.

ООС ПЕРЕГЛЯНЕ СХЕМИ МІННИХ ПОЛІВ НА ДОНБАСІ

У ході проведення операції Об'єднаних сил значні зусилля будуть направлені на зміцнення позицій ЗСУ, зокрема, на інженерне дообладнання та посилення оборонних споруд. Водночас, будуть переглянуті схеми мінно-вибухових загороджень. Від вибухівки звільнятимуться, в першу чергу, ті ділянки, які створюють небезпеку для місцевого населення.

"Ще раз наголошую – у цьому та у всіх інших випадках йдеться про людей, які знаходяться по обидві сторони від лінії зіткнення. Вони всі є громадянами України, і життя та здоров'я всіх є однаково цінним для Української держави. Це є ключовим принципом діяльності усього особового складу, усіх урядових структур, які залучені до Об'єднаних Сил", – підкреслив Наєв.

ЗМІЦНЕННЯ ПОЗИЦІЙ ЗСУ НА ЛІНІЇ ЗІТКНЕННЯ

Значні зусилля будуть направлені на зміцнення позицій ЗСУ на лінії зіткнення.

Наєв зазначив, що він добре розуміє, наскільки підступним та, водночас – передбачуваним, є противник. Саме тому, за його словами, значні зусилля будуть спрямовані на зміцнення позицій Збройних Сил України на лінії зіткнення.

"Це означає, що буде проведено обов'язкове дообладнання та посилення оборонних споруд, створення нових укриттів для особового складу і техніки", – пояснив він.

МАСШТАБНЕ ПЕРЕОЗБРОЄННЯ

У цьому році розпочалося масштабне переозброєння протитанкових підрозділів, що виконують завдання на лінії зіткнення, сучасними протитанковими комплексами вітчизняного виробництва, зокрема, такими як "СТУГНА П" та "КОРСАР", що значно збільшить щільність та надійність протитанкової оборони українських військ.

Передбачається широке застосування в режимі чергування розвідувально-вогневих комплексів, з метою унеможливлення ведення вогню артилерією противника.

Командувач пояснив, що така військова діяльність буде супроводжуватися апробацією та подальшим впровадженням елементів новітніх, автоматизованих систем управління військами.

"Це дозволить на практиці випробувати можливості таких систем, зокрема, у таких чутливих сферах як розвідка та повітряна оборона, особливо у тому, що стосується використання систем протиповітряного захисту", – сказав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

ДПСУ МАЄ ЗАВДАННЯ СУТТЄВО ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН НА КПВВ

За словами Наєва, ДПСУ має завдання суттєво покращити якість обслуговування громадян на КПВВ як для громадян, які виїжджають з окупованих територій, так і для тих, які в'їжджають.

Крім того, у перспективі буде зменшена кількість перевірок на пунктах пропуску.

"Ми маємо намір у ході стабілізації ситуації на лінії зіткнення поступово зменшити перевірки на контрольних пунктах з метою усунення незручностей для громадян, які проживають в районах проведення операції. У перспективі, з поновленням контролю на кордонах та державного суверенітету на окупованих нині територіях, ці перевірки будуть остаточно скасовані. У мирній та стабільній Україні не може бути жодних розділювальних ліній або штучних кордонів", – зазначив він.

АКТИВІЗАЦІЯ БОРОТЬБИ З КОНТРАБАНДОЮ НА ДОНБАСІ

ДПСУ разом з ДФС активізують боротьбу з контрабандою на Донбасі. Правоохоронні органи рішуче налаштовані на те, щоб зупинити незаконні схеми і повністю виключити втягнення військових та працівників правоохоронних органів до незаконних схем перетину товарів.

"Важливим завданням ДПСУ сумісно з ДФС є унеможливити незаконний перетин товарів та послуг на або з тимчасово окупованих територій. Нині ми маємо інструменти і потужності для перешкоджання такого ганебного явища як контрабанда через лінії зіткнення. Це бізнес на крові людей", – наголосив Наєв.

ВСЕБІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН

Сили Національної поліції та Національної гвардії України будуть спрямовувати зусилля на забезпечення, перш за все, безпеки громадян, їх прав і свобод, на протидію злочинності та підтримання публічної безпеки і порядку.

"Командування Об'єднаними Силами забезпечить постійне інформування громадськості про таку діяльність, що забезпечить її прозорість та буде ефективним інструментом проти службових зловживань", – додав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він також розповів, що для забезпечення безпеки мирного населення будуть підвищені вимоги щодо стану військової дисципліни та правопорядку у військових частинах та підрозділах.

ПОНОВЛЕННЯ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

За словами Наєва, повернення верховенства права, чесного суду, поновлення діяльності справжніх правоохоронних органів, а не бандитів зі зброєю, є необхідною умовою для повернення регіону до нормального мирного життя.

"Громадяни України з числа мешканців Донбасу, незалежно від того, знаходяться вони в районах навколо лінії розмежування або на тимчасово окупованих територіях, мають бути впевнені – Об'єднані Сили зроблять все можливе та необхідне для поновлення на цих територіях верховенства права. Це та категорія, про яку люди, які перебувають під окупацією, вже давно забули", – сказав він.

ЗАВДАННЯ СБУ – ЗАПОБІГАТИ ТЕРОРИСТИЧНИМ АКТАМ В ЗОНІ ООС

Діяльність Служби безпеки України буде зосереджена на недопущенні здійснення терористичних актів в районі проведення операції, виявленні терористичних груп та на інших заходах з охорони Закону та інтересів держави.

"Співробітники Служби Безпеки за підтримки правоохоронних органів будуть займатися питаннями правової реабілітації осіб, які були вимушені співпрацювати з окупаційною владою, але не були причетні до вбивств, насильства або інших злочинів проти людяності. Зрозуміло, що кожен з таких випадків розглядатиметься індивідуально", – підкреслив Наєв.

Він пояснив, що для тих громадян України, які брали участь у злочинах, вихід із ситуації полягає через суд та вирок, у відповідності до тяжкості скоєного злочину.

"Всі ці заходи мають на меті створення умов для відновлення та відродження Донбасу. Великою перевагою Об'єднаних Сил є система координації дій військових та правоохоронних структур, їх співпраця з військово-цивільними адміністраціями", – переконаний генерал-лейтенант Сергій Наєв.

ПІДРОЗДІЛИ ВСІХ СКЛАДОВИХ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ ЗАЛУЧЕНІ ДО ООС ПЕРЕЙШЛИ В ПІДПОРЯДКУВАННЯ НАЄВА

З початком проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі усі підрозділи Збройних Сил України та інших військових формувань, які залучаються до проведення операції, перейшли в безпосереднє підпорядкування Командувача Об'єднаних сил.

"З початком операції безпосереднє керівництво діями підрозділів Збройних Сил та інших військових формувань, що залучаються до Об'єднаних Сил, доручено мені", – сказав він.

За його словами, свої повноваження він здійснюватиме через Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил України. Начальник штабу є першим заступником Командувача Об'єднаних сил.

На Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ покладається організація, планування та контроль виконання заходів із забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, створення умов для тісної та конструктивної співпраці між військовою складовою операції та діяльністю військово-цивільних адміністрацій.

"З цього моменту військовослужбовці Збройних Сил, прикордонники, нацгвардійці та працівники правоохоронних органів, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і відсічі збройної агресії Російської Федерації, підпорядковуються Командувачу Об'єднаних Сил, рішення і накази якого є обов'язковими для виконання", – наголосив Сергій Наєв.

11
11121

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: