fbpx
Сьогодні
20:48 11 Кві 2018

Екологи закликали місцеву владу активізувати переробку сміття

З 1 січня 2018 року в Україні заборонено захоронювати неперероблені побутові відходи. Згідно з законом "Про відходи", відповідають за цей процес місцеві ради: сільські, селищні, міські та об'єднаних територіальних громад.

Аби навчити їх правильно організовувати переробку відходів, експерти проекту Європейського Союзу "Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами" провели тренінг "Організація ефективного поводження з відходами: як діяти органам місцевого самоврядування" 3 квітня у Києві.

Про це повідомляють екологи правозахисної організації "Екологія-Право-Людина"

"Україні важливо змінити стратегію поводження з відходами. Саме місцеві ради можуть стати рушійною силою та організувати належне поводження та контроль за відходами", ‒ наголосила виконавчий директор Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Олена Кравченко.

Щоб зменшити захоронення побутового сміття, місцеві ради повинні:

Встановити 4 окремих контейнери для скла, пластику, паперу та змішаних побутових відходів у кожному сілі, селищі, місті чи об'єднаній громаді.

Передавати цінні компоненти відходів тим підприємствам, що їх повторно використовують або переробляють.

Побудувати на рівні областей сміттєпереробні комплекси, які включатимуть сміттєсортувальні лінії, компостування органіки (для перетворення її у добрива та отримання біогазу) та сучасні полігони для захоронення відходів, які не можна повторно використати чи переробити.

Експерти проекту ЄС радять використовувати не лише бюджетні кошти, але і залучати іноземних інвесторів та міжнародні фонди і гранти. Так, у Львові за кошти Європейського Союзу закупили установку для переробки небезпечних люмінесцентних ламп. Харків за допомогою кредиту Світового банку будує полігон побутових відходів, сміттєсортувальну лінію, станцію для виробництва електроенергії із біогазу сміттєзвалища та станцію очищення фільтратів. У Вінниці в рамках проекту державно-приватного партнерства з залученням іноземних інвесторів збудовано станцію з виробництва електроенергії з біогазу сміттєзвалища.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: