fbpx
Сьогодні
18:05 28 Лис 2019

Виробництво хутра в Україні: що відбувається в галузі і як змінити ситуацію

В Україні зареєстрували законопроект про заборону виробництва хутра – галузі, яка входить в ТОП-5 найбільш токсичних виробництв.

Закон 2360 передбачає синхронне закриття шкуродерень разом з європейськими країнами – з 2025 року, після цього впроваджується кримінальна відповідальність за знущання над хутровими тваринами.

Законопроєкт захищає працівників хутрових ферм і передбачає їхню перекваліфікацію та працевлаштування у перехідний період до 2025 року.

Якщо терміново не ухвалити ЗП-2360, то європейське виробництво переміститься в Україну, і це, у свою чергу, дуже сильно забруднить довкілля – повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води. І це навіть не кажучи про жорстоке поводження з тваринами.

Дивись коротке відео Екорубрики і підписуйся на наш YouTube — щотижня публікуємо ролики, як жити в стилі еко

Щорічно для цієї галузі люди вбивають 100 мільйонів тварин. Тільки в Україні за 2018 рік забили 850 тисяч хутряних тварин.

Для виробництва 1 шуби в середньому шкура знімається з:

  • 250 білок
  • 170 шиншил
  • 80 соболів
  • 55 норок
  • 18 лисиць

Тварини утримуються в жахливих умовах і харчуються модифікованими продуктами. Вбиваються: задушенням, смертельними ін'єкціями, газом або струмом. Часто шкуру знімають живцем, щоб хутро не втрачало блиск.

Подібні виробництва – це не тільки вбивство тварин, а й екології.

Звірячі ферми виробляють сотні тисяч кілограмів відходів на рік, які незаконно викидаються в водойми і на поля.

Грунт і вода забруднюється формальдегідом, хромом, аміаку, азотом та фосфором. А при зайвій кількості азоту і фосфору у воді, вона починає цвісти, зменшуючи рівень кисню у воді, що призводить до мору риби.

Повітря забруднюється: викидами чадного газу, оксидами азоту, діоксидом сірки та ін.

Люди, що працюють на виробництвах хутра, також піддають своє здоров'я ризику. Робота з небезпечної хімією, як формальдегідом і етоксілати, що викликає рак, алергію і гормональний дисбаланс.

Хутряне виробництво вже повністю заборонено у Великобританії, Австралії, Хорватії, Словенії, Норвегії, Чехії. У Німеччині та Швеції вимоги для хутряних ферм посилили – їх утримання для власників перестало бути вигідним і скоротилося до одиниць.

Як ти можеш зупинити вбивство тварин?

  • відмовся від покупки натуральних хутряних виробів слідом за рядом відомих українських брендів (Andre TAN, ELENAREVA, Ksenia Schnaider, Nadya Dzyak, Bevza), які відмовилися від використання натурального хутра в своїх колекціях
  • підтримуй акції і петиції активістів

Будь гуманним, не підтримуй красу на крові тварин!

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: