Понад 481 млн гривень торік вкрали карткові шахраї в українців. Це на 46% більше ніж у 2021 році.
Більшу частину цієї суми шахраї вкрали використовуючи соціальну інженерію, коли люди під психологічним тиском або обманом самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток.
Шахраї телефонують та представляються працівниками служби безпеки банку та виманюють у громадян конфіденційну інформацію про їхні картки та рахунки, що потім дає можливість привласнити кошти громадян.
Шахраї використовують спеціальну технологію «спуфінг» для підміни номера телефону та імітують смс і дзвінки від банків та інших офіційних установ.
Тобто людині телефонує чи пише шахрай, а на екрані гаджета відображається український номер банку, мобільного оператора, пенсійного фонду, податкової, поліції тощо.
Коли шахраї підмінюють номер телефону банку під час надсилання смс, то смс-повідомлення від шахрая «підтягується» до ланцюжка листування з банком, тобто, коли людина відкриває смс-повідомлення від шахрая, бачить попередні повідомлення від свого банку.
Працівник банку телефоном може запитати перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки.
Коли ви самостійно телефонуєте до контакт-центру банку, працівник банку проводить віддалену ідентифікацію клієнта і вам будуть ставити питання щодо секретного слова, дня народження, місця проживання, паспорта тощо.
Але справжні працівники банків ніколи не запитають тризначний номер на звороті картки, смс-коди, паролі від інтернет-банкінгу, пін-код до картки.
Припиніть розмову, якщо…
Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції.
Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай.
Партнерська публікація
Цей матеріал підготовлено Національним банком України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Висловлені тут погляди жодним чином не можуть сприйматися як офіційна думка Європейського Союзу.
39 лет назад авария на Чернобыльской АЭС привела к отселению людей с территорий, загрязненных радиоактивными… Читати більше
Проект психосоциальной реабилитации детей Recovery Camp работает уже три года и за это время получил… Читати більше
Экологическое образование, гражданская наука и интересная практика — составляющие инициативы, которую воплотили для молодежи Краснокутской… Читати більше
Натренированный командой исследователей ИИ “рассмотрел” в обломках от российских обстрелов не мусор, а целый ряд… Читати більше
В больницах Харькова и Ужгорода студенты под наставничеством психологинь, менторов и супервизора проводят уникальные игровые… Читати більше
В Лубнах специалисты, помогающие военным, учились строить доверительный контакт с животными, в том числе лошадьми… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.