"Рубрика" спросила у специалиста, как ухаживать за кожей так, чтобы предотвратить процесс преждевременного старения. Советы – в нашем тексте.
Відтермінувати процес старіння — мрія багатьох. Здається, сьогодні це зовсім не проблема — інʼєкції краси, які пропонує сучасна косметологія, здатні творити справжні дива. Проте до такого втручання готові далеко не всі — через можливі побічні ефекти, високу вартість і страх перед голками.
Аби якнайдовше зберегти шкіру пружною та еластичною, зовсім не обов'язково вдаватися до радикальних методів, витрачаючи на це купу грошей. Існує багато доступних способів подбати про шкіру: починаючи здоровим способом життя і закінчуючи правильно підібраними продуктами для догляду.
Про те, як безболісно та ефективно доглядати за шкірою, щоб вона залишалася молодою на довгі роки, "Рубрика" розпитала у лікарки-дерматологині, косметологині з 14-річним стажем Людмили Дергач.
Шкіра є найбільшим органом тіла. Шкіра бере на себе всі "удари" зовнішнього середовища, тому цілком природно, що саме вона починає першою проявляти ознаки часу. Старіння шкіри найбільш помітне на обличчі, адже м'язи обличчя постійно знаходяться у русі, формуючи щодня тисячі різних виразів та емоцій. Втрата еластичності шкіри — стан, який називається еластоз — змушує нашу шкіру виглядати обвислою, зморшкуватою та втомленою.
Щоб розібратися в цьому, зустріч із косметологом не потрібна. Визначити, чи вже є ознаки передчасного старіння допоможе простий «тест на щипок». Для цього тесту покладіть долоню на рівну поверхню і затисніть шкіру на тильній частині руки на 5 секунд. Потім відпустіть шкіру і порахуйте, скільки часу потрібно шкірі, для того, щоб повернутися у первинний, гладенький стан. Очікуванні часові рамки:
Старіння шкіри є складним процесом, на який впливають різні фактори. Основні причини, через які шкіра втомлюється і старіє, включають:
"У наших реаліях, хочу виділити, як на мене, один з основних факторів впливу на наш зовнішній вигляд — стрес. У процесі старіння шкіри стрес, всі наші переживання, втома та постійна напруженість, відіграють значну роль", — відзначає лікарка-дерматологиня Людмила Дергач.
Зниження рівня стресу за допомогою йоги, технік релаксації, медитації, прогулянок на свіжому повітрі — прямий шлях до того, щоб допомогти собі зберегти шкіру здоровою і молодою.
Правильний догляд за шкірою обличчя значно уповільнює процес старіння, але на практиці піклуватися про шкіру починають тільки в 35-40 років — тоді, коли у дзеркалі починають бути помітними перші зморшки. Фахівці зауважують — якщо почати застосовувати регулярний та якісний догляд раніше, то процес старіння шкіри можна відтермінувати на кілька років.
Догляд за обличчям має бути щоденним — вранці та ввечері, це надзвичайно важливо. Але слід пам'ятати, що неправильно підібрані засоби можуть негативно вплинути на стан шкіри, — наголошує Людмила Дергач.
Правильне розуміння потреб шкіри є важливою складовою комплексного та повноцінного догляду. Також перед тим, як підбирати догляд за шкірою, потрібно знати, до якого типу вона належить.
Існує чотири типи шкіри: нормальна, суха, жирна та комбінована. Часто можна зустріти визначення чутлива шкіра, але це не тип, а стан. Чутливою під впливом різних факторів може стати шкіра будь-якого типу. Визначити тип шкіри допоможе простий домашній тест, який рекомендує Людмила Дергач:
Результати:
Очищення зранку та ввечері.
Тонізація — зранку та ввечері.
Нанесення крему — зранку та ввечері.
"Окремо хочу виділити креми з SPF-захистом, адже про їхню важливість я можу розповідати цілими днями. Використання SPF-кремів допомагає знизити ризик сонячних опіків, передчасного старіння шкіри та розвитку раку шкіри. Доведено, уникнення ультрафіолету — найефективніший засіб боротьби зі старінням шкіри", — говорить Людмила Дергач.
Як правильно використовувати SPF-крем:
Додатково у догляді можуть бути:
Крім додаткового живлення і зволоження шкіри, сироватки можуть виступати в ролі пілінгу та освітлювати пігментні плями. Сироватки, багаті антиоксидантами, використовують для захисту від вільних радикалів, що можуть сприяти передчасному старінню шкіри: появі зморшок, пігментації та погіршенню текстури шкіри. Сироватку наносять після тонізації, зазвичай її потрібно всього кілька крапель. Через 5–10 хвилин після сироватки необхідно на шкіру нанести крем.
Принаймні раз на тиждень додайте до своїх процедур догляду скраб і маску для обличчя.
Нанесення косметичних масок — ефективна і приємна процедура, яка позитивно впливає на шкіру. Регулярне нанесення масок продовжить молодість епідермісу, допоможе поліпшити його стан, позбутися ранніх зморшок, вугрової хвороби та інших проблем.
"Золоте правило будь-якої шкіри — вранці зволожуємо та живимо, ввечері — додаємо активи", — акцентує Людмила Дергач.
До активів найчастіше відносять: ретинол, вітамін С та кислоти. Токофероли — теж досить дієві елементи. Це елементи вітаміну E — жиророзчинні антиоксиданти, які не дають шкірі псуватися.
Активні компоненти краще обирати зі спеціалістом, щоб не нашкодити й не "переборщити". З досвіду лікарки, часто клієнтки, які підбирають активи "за порадою подружки" або використовують все, що "радить Гугл", отримують з нормальної здорової шкіри зневоднену чи чутливу.
Продукти для молодості і краси вашої шкіри:
Відмова від куріння. Нікотин прискорює розпад білків, які беруть участь у будові шкіру, що призводить до передчасного старіння — появи зморшок, сухості та обвислості. Люди, які кидають палити, зазвичай виявляють, що колір обличчя стає більш здоровим вже через кілька тижнів — через поліпшення кровообігу та доставки кисню і поживних речовин до клітин шкіри.
Здоровий спосіб життя. Це не лише правильне харчування, а й достатня кількість води, регулярні фізичні вправи та повноцінний відпочинок — все це позитивно впливає на стан шкіри. До речі, так званий «сон краси» — це не міф, а важливий союзник у зусиллях щодо збереження колагену та підтримки еластичності шкіри. Він передбачає принаймні сім годин безперервного сну вночі, при чому вкладатися у ліжко бажано починати до півночі.
Вітаміни С, Е та А є найпотужнішими антиоксидантами в догляді за шкірою. Також добре працюють біотин та омега. Але дозування потрібно підбирати разом із лікарем.
"Я категорично проти полівітамінів, тому що різні фірми дають своє дозування, а кожен з нас особливий, і дози та потреби у кожного свої", — зазначає Людмила Дергач.
Масаж. Популярна процедура косметології, яка допомагає покращити стан шкіри. Масаж покращує кровообіг, відтік лімфи, підвищує тургор епідермісу. Включати масаж догляду за обличчям рекомендується з 25 років, а після 30 варто робити регулярно! Проте не всі техніки, які пропонує інтернет, дієві, а деякі можуть навіть нашкодити. Смикання та розтирання ніжної шкіри обличчя може знизити еластичність і сприяти провисанню, особливо навколо очей. Тому потрібно бути обережними, та обов'язково консультуватися з фахівцями.
Людмила Дергач нагадує: не тільки обличчя, а і наші руки зазнають негативного впливу протягом усього дня, а тому і догляд за ними також повинен бути щоденним.
На жаль, багато хто забуває про догляд за шкірою рук. Тож, піклуйтеся про свої руки:
"Алексу" 52. Осенью 2024-го он потерял руку в боях в Волчанске. Но именно эта история… Читати більше
38-летний Сергей Малечко родом из Черниговской области. С первых дней полномасштабного вторжения добровольцем защищал Украину.… Читати більше
"Рубрика" рассказывает об инициативе, которая во всех смыслах налаживает связь между поколениями — и эмоциональную,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Ничего не хочется, а вещи, которые раньше приносили удовольствие, больше не радуют? Сегодня все больше… Читати більше
“Рубрика” рассказывает о проекте, который помогает восстановиться, набраться сил и постратегировать на будущее тем, кто… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.