До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, наскільки добре вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду.
Тест можна буде пройти онлайн лише один день, 27 жовтня (четвер).
Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту — об 11:00, 15:00, 19:00.
Пройти тест можна за посиланням, яке буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня.
Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого!
Національний тест з медіаграмотності — це частина заходів від Фільтра, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який святкують у всьому світі 24 – 30 жовтня.
«У лютому 2022 року, незадовго до повномасштабної війни, Фільтр уже організовував національний урок медіаграмотності у партнерстві з МОН. Цей урок значно підвищив рівень зацікавленості темою медіаграмотності серед освітян України, а також залучив до онлайн-платформи Фільтра 100 тисяч вчителів. Сподіваємось, що національний тест з медіаграмотності користуватиметься таким же інтересом серед українців», — розповідає керівниця проєкту Фільтр Валерія Ковтун.
Команда Фільтра вирішила організувати цей тест саме під час Глобального тижня медіаграмотності, аби заохотити українців розвивати критичне мислення та свій рівень медіаграмотності у час війни. Такий захід підвищить обізнаність населення України про методи дезінформації та інструменти перевірки фактів, а отже — зробить стійкішими до ворожої пропаганди.
«Однією з головних цілей цього тесту є об'єднання українців навколо теми медіаграмотності. Нині, в час повномасштабної війни, кожен з нас так чи інакше веде інформаційну війну. І аби вести її ефективно, і водночас бути стійкими до інформаційних атак ворога, варто розвивати критичне мислення. Впевнені, що такий тест стимулює інтерес українців до теми медіаграмотності», — пояснює Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України.
«Україна була і досі стоїть на передовій у боротьбі з дезінформацією, адже ця боротьба в країні почалася задовго до того, як решта світу усвідомила, наскільки серйозною є ця проблема. Україна стала справжнім прикладом для інших, завдяки обміну досвідом у боротьбі з дезінформацією та використанню інноваційних методів та підходів, які розвиваються в країні, в тому числі таких як наша з вами ініціатива. Інфо-медійна грамотність — одна з ключових компетенцій, яка сьогодні потрібна кожній людині, особливо коли триває повномасштабна війна, що включає в себе гібридну», — Мехрі Дракман, директорка IREX в Україні.
Беріть участь у тесті та вигравайте подарунки. Успіхів!
Програма "Мріємо та діємо" впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX. Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується IREX за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Партнером події також є Міністерство молоді та спорту України.
Президент Владимир Зеленский провел телефонные разговоры с премьер-министрами Нидерландов, Албании, Великобритании и Греции и поблагодарил… Читати більше
Кластер для производителей военных технологий Brave1 запустит онлайн площадку для продажи беспилотников, средств связи, запчастей… Читати більше
В Генеральном штабе Вооруженных сил Украины подтвердили поражение нефтеперекачивающей станции «Нововеличковская» в Краснодарском крае российской… Читати більше
Кабинет Министров принял постановление, которое урегулирует трансплантацию тканей в Украине. Соответствующие изменения внесены в соответствии… Читати більше
Пятиклассник из Кременчуга на Полтавщине Даниэль Свиридов разработал собственную авторскую методику быстрых вычислений. Ученик Первой… Читати більше
Сегодня СМИ стало известно, что США якобы угрожали Украине отключить Starlink в случае отказа от… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.