"З 205-ям, батьку!": як зображують Тараса Шевченка у вуличній та інтернет-культурі
До дня народження великого Кобзаря зібрали підбірку, як образ Тараса Шевченка використовується у сучасності
В образах вуличних художників
Графіті з Шевченком-екстремістом на вулиці доволі швидко з'явилося на вул. Грушевського
Кобзар – революціонер
Під час Євромайдану поета і патріарха української літератури найчастіше зображували в образах радикала та революціонера. Шевченко з'являвся і на щитах самооборони Майдану.
Ще одне амплуа Кобзаря – борець з радянським спадком.
Вже після перемоги революції, просто на Майдані, майстри різьби по дереву перетворили матеріал під дрова у скульптуру. Увіковічнити знову вирішили Тараса Григоровича.
А до Дня народження Кобзаря Мінкульт запустив радіомарафон "Шевченко мобілізує", офіційним постером якого стало зображення Тараса Шевченка у сучасному військовому екіпіруванні учасника АТО. Автором зображення є художник Вадим Печуркін.
"Вуси Кобзаря": в образах зі світової поп-культури
Не так давно в Києві вибухнув скандал. На станції метро "Тараса Шевченка" було представлено виставку картин "Квантовий стрибок Шевченка".
Художник Олександр Грєхов зобразив поета в різних сучасних образах: від марвеловського супергероя Спайдермена до героя мультфільму "Футурама" – робота Бендера.
Виставка не сподобалася багатьом прихильникам "класичного вигляду" Кобзаря. Один із них, націоналіст Юрій Хорт, взяв та й порізав ці картини.
Втім, пошкодження картин стало таким собі "ефектом Стрейзанд" – про них дізналося ще більше людей, і виставка нарівні з противниками отримала безліч фанатів.
Взагалі, останнім часом портрети Шевченка дедалі частіше осучаснюють. Багато хто, наприклад, бачив ось такі, авторства Андрія Єрмоленка: