fbpx
Сьогодні
12:30 02 Бер 2019

"Квантовий стрибок Шевченка". Роботи вже у вільному доступі, а виставку під захист взяли ветерати АТО

Ілюстратор Олександр Грехов виклав матеріали виставки «Квантовий стрибок Шевченка. Метро» у вільний доступ.

Грехов стверджує, що таким чином проект стане більш відкритим для суспільства.

«Через вандалізм і постійні погрози проект став ще більш відкритим: з'явився доступ до матеріалів для всіх охочих, права на використання «Квантового стрибка Шевченка» передані Національному музею Шевченка, а комунікація «Білого наливу» – це одна із форм відкритості», – каже ілюстратор у коментарі для The Village Україна.

Шевченка в образі Фріди Кало, Джека Горобця, Людини-павука, Дарта Вейдера та інших образів поп-культури можна завантажити тут.

Грехов каже, що цим проектом він хотів донести, що Шевченко «був не старим з вічно сумним поглядом, він був прогресивною людиною для свого часу і так само, як зараз ми, ходив на «вечірки», випивав, веселився і сміявся».

Квантовий стрибок Шевченка

На його думку, те, що плакати зіпсували, а виставку закрили, є показником тих проблем у суспільстві, які до цього були менш помітними.

«На жаль, розкрилися проблеми в суспільстві, які були і до всієї цієї ситуації, але проходили практично непомітними: зриви презентацій книжок, лекцій, розгром виставок. Це все вже було, і ніхто не реагував на це. Суспільство робило вигляд, що немає людей, які замість діалогу і законних засобів впливу, вибирають агресію і вандалізм. Є надія, що після всього цього резонансу будуть вироблені робочі механізми комунікації і реакції на подібні інциденти», – розповів ілюстратор.

Квантовий стрибок Шевченка

Також плакати з Шевченком покажуть у Pizza Veterano. Про це повідомив власник закладу Леонід Остальцев.

«Мені виставка дуже сподобалася. Це не нафталін, а осучаснений Кобзар в образах супергероїв сьогодення. Мій улюблений це Шевченко – спайдермен і дартвейдер. Я зв'язався з автором і домовився, що ця виставка «Квантовий Стрибок» буде проходити у нас у #VeteranoResto», – розповів Остальцев.

За словами власника закладу, плакати з'являться у піцерії за кілька днів.

Нагадаємо, виставку 10 лютого відкрили на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві. Проект мав тривати до 10 березня 2019 року, однак 18 лютого його закрили достроково після того, як більшість плакатів зіпсували. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом знищення виставки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: