fbpx
Сьогодні
14:21 30 Тра 2018

Навігатор по муралах: Кам'янець-Подільський

Старовинне місто, яке називають столицею українських муралістів

«Рубрика» продовжує розкривати своїм читачам дивосвіт українського вуличного мистецтва, і в третьому випуску – ласкаво просимо у Кам'янець-Подільський 😉

Це старовинне місто, відоме в Україні та Європі своєю давньою історією та вражаючою архітектурою, сьогодні має ще одну особливість – мурали. У 2011 році в Кам'янець-Подільському вперше відбувся некомерційний музично-мистецький фестиваль сучасного вуличного мистецтва Respublica FEST, завдяки якому в місті почали з'являтися вражаючі стінописи. З тих пір фест проводитися щорічно, із всеукраїнського він вийшов на міжнародний рівень, а саме місто отримало славу «мекки українських муралістів», і нові стінописи з'являються не тільки у межах фестивалю.

Пропонуємо "пройтися" по 15 найбільш масштабних та смислових муралів цього міста:

«Посівач снів»


Де: вул. Лермонтова 2
Час створення: 2013 рік, у межах Respublica FEST
Автор: донецький колектив «Добрі люди» (Олександр Брітцев і Олександр Гребенюк).
Зміст: на стіні зображені три сіяча снів, які наче пливуть над нічним містом. У руках вони тримають світильники, які освітлюють їм шлях. Ноги у них незвичайні, а у вигляді величезних факелів. Як кажуть художники, під час роботи вони вирішили поекспериментувати з ідеєю змішання реальності і вигадки. Експеримент вийшов дуже вражаючим, і цей мурал сьогодні знаходиться в списку кращих графіті світу. Його площа становить сто квадратних метрів.

«Життя – це момент»

Де: вул. Огiєнкa, 61, стіна будівлі Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка
Час створення: 2016 рік, у межах національного проекту «Герої вулиць»
Автор: киянка Ксенія Шляхтина
Зміст: хображення темношкірої дівчини, яка натхненно, повністю віддано моменту творчості, грає на бандурі. Цей образ – збірний, він відображає саму музику як вид всенародної творчості, яка наділена первісністю, експресією афроамериканських виконавців та чуттєвістю, тендітністю самої дівчини.

Green

Де: вул. Лесі Українки, 84, Гала Готель
Час створення: 2012 рік
Автор: білоруські художники KD
Зміст: на муралі намальована ніжна, тендітна, але при цьому смілива Берегиня або еко-захисниця Старого міста. На момент створення муралу в межах фестивалю проводили акцію: прийом сміття, яке збирали в околицях ріки Смотрич і здавали за пиво.

Сюрреалістичний мурал від Kislow


Де: вул. Зарванська, 6
Час створення: 2011
Автор: український вуличний художник Олексій Kislow
Зміст: сюрреалістичне зображення, де розміщенні високохудожні образи людини серед дерев та замка-міста з людським обличчям.

Дівчина

Де: вул. Червоноармійська, 48
Час створення: 2013 рік
Автор: Юлія Волчкова
Зміст: портрет тендітної дівчини

Мурал україно-швейцарської дружби


Де: вул. Пушкінська, 17
Час створення: 2016 рік
Автор: одеська команда М97 та луцький дизайнер Яцушек Катя
Зміст: на картині довжиною близько 30 метрів поєднали легенду про заснування Кам'янця та історію про швейцарського героя Вільгельма Телля. З одного боку малюнку зображений князь Коріатович; вважається, що Кам'янець-Подільський заснував саме він під час полювання на оленів. З іншого боку малюнку – національний герой Швейцарії Вільгельм Телль. Існує легенда, що за непокору герцогу молодий селянин Телль, відомий як зразковий стрілець, був покараний і змушений стріляти у яблуко, поставлене на голову сина стрільця. Телль успішно впорався із завданням, але потім зізнався, що коли б потрапив у сина, то іншою стрілою вбив би й герцога. Посередині муралу намальований олень, у якого на спині сидить син Вільгельма з тим самим яблуком на голові, а 2 стріли, поцілені навхрест, у яблуко символізують дружбу між народами.

Матрос Кішка


Де: вул. Панівецька, 5
Час створення: 2012 рік
Автор: Олексій Kislow і Михайло Korobkov
Зміст: на муралі зображений Петро Маркович Кішка – легендарний матрос, учасник Кримської війни, який народився неподалік від Кам'янець-Подільського, в селі Ометинці.

Абстракція «Прапори» від Amor


Де: вул. Огієнка, 41
Час створення: 2015 рік
Автор: AMOR (Jorge Pomes)
Зміст: автор цього малюнку – аргентинський художник Jorge Pomes із Буенос-Айреса, який має українські корені, його дідусь був родом з України. Абстрактний мурал має глибокий зміст. За словами художника ці кольорові фігури і клаптики – умовні прапори різних країн. «Але навіщо нам ділитися на країни, якщо усі ми – мешканці планети Земля?», – запитує Jorge Pomes.

Мурал на стіні старого універмагу

Де: Зарванська, 7, старий ЦУМ
Час створення: 2011 рік у межах Respublica FEST
Автор: Zukclub
Зміст: на стіні намальована історія, яку розповідають за допомогою зображення рук. Також на стіні будівлі можна знайти стилізовані трафарети та графіті.

«Запальний танок»


Де: вул. Червоноармійська, 38, кінотеатр «Юність»
Час створення: 2014 рік
Автор: M-97
Зміст: вражаючий мурал з глибоким змістом намальований на стіні кінотеатру «Юність». Він присвячений подіям Майдану і зображує двох дівчат в національному вбранні, які танцюють серед палаючого полум'я битви.

Космічний олень

Де: вул. Гагаріна, 46
Час створення: 2013 рік
Автор: Ку-2
Зміст: художники з Харкова намалювали мураз з велетенським оленем. Картина пов'язана із легендою про заснування міста. Князі Корятовичі полювали у цій місцевості і побачили оленя, який їх вивів до острова, де вони і заснували місто.

«Frida»

Де: вул. Лермонтова, 2б
Час створення: 2014 рік
Автор: художник O'Prime (Oleksii Pryimak)
Зміст: на муралі намальований портрет Фріди Кало – мексиканської художниці, що зображала місцеву культуру поєднуючи стилі кубізму, символізму та сюрреалізму.

«Крізь галактику до зірок»

Де: Негінське шосе, 55
Час створення: 2012 рік
Автор: команда Ultraboys з Іспанії (Pant і Dems)
Зміст: міжгалактичний малюнок на дев'ятиповерхівці від іспанських майстрів. На муралі зображений стилізований чоловік, на капелюху якого розкинуте зоряне небо. Цікаво, що імена художників зашифровані у буквах знизу чорної голови.

Мурал на стіні пансіонату "Поділля"

Де: вул. Лесі Українки, 112, турбаза "Поділля"
Час створення: 2013 рік
Автор: Вакцинація (Валерій Valeo Кописов, Сергій Serko & Маріана Tarish)
Зміст: на муралі художники вирішили поєднати "кам'яне" минуле і сучасність Кам'янець-Подільського, тож створили цікаву картину-розповідь про місто і його жителів.

Диптих «Дівчинка з болтом»

Де: вул. Данила Галицького, 1
Час створення: 2013 рік
Автор: Дарина Момот
Зміст: художниця пропагує ідеї фемінізму. На першій картині вона зобразила дівчинку, яка дістає із сумочки болт і вкручує його в голову. На другій – болти вже вилітають із голови дівчини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: