fbpx
Сьогодні
Фото 21:20 24 Тра 2019

Страйк перед канікулами: молодь по всьому світу знову страйкує за клімат

24 травня школярі та студенти по всьому світу вийшли страйкувати за своє майбутнє. Молодь вимагає від політиків активної протидії глобальній зміні клімату.

Фото Reuters

Протести охопили всі континенти – Австралію і Нову Зеландію, Азію, Європу, Африку та Америку.

За даними видання Euronews, у сьогоднішній акції по всьому світу взяли участь майже півтора мільйона школярів і студентів.

Fridays For Future

Відень / Фото Reuters

Fridays For Future

Брюссель / Фото Reuters

Fridays For Future

Мадрід / Фото Reuters

Fridays For Future

Варшава / Фото Reuters

Fridays For Future

Лондон / Фото Reuters

Fridays For Future

Ріо-де-Жанейро / Фото Reuters

Fridays For Future

Стамбул / Фото Reuters

Українці, не можуть залишатися осторонь від світової проблеми і також приєдналися до протестів у Києві. Паралельно кліматичні страйки відбулися у Львові, Миколаєві, Рівному, Кривому Розі, Одесі, Бахмуті, Харкові та Запоріжжі. Загалом акція охопила до 500 осіб активної молоді.

Fridays For Future

Одеса

Fridays For Future

Кривий Ріг

Fridays For Future

Запоріжжя / Фото Радіо Свобода

Кияни виступили під Кабміном від імені всієї української молоді. Аби показати, що відбувається у політиці країн навколо кліматичної проблеми, учасники акції організували перформанс прямо під стінами КМУ. Країни, чиї викиди парникових газів в атмосферу надзвичайно високі, символічно «смажили на вогні» планету й перекладати відповідальність за свої дії одне на одного.

Fridays For Future

Київ

Основне послання до чиновників – глобальне потепління – не вигадки, а реальний процес, зупинити який, за даними звіту міжнародної групи експертів з питань зміни клімату (IPCC), можна лише до 2030 року.

Fridays For Future

Київ

Активісти передали відкритий лист-звернення з вимогами від молоді України до Міністра екології та природних ресурсів.

Fridays For Future

Київ

Молодь висунула до влади наступні вимоги:

  1. Визнання кліматичних змін однією з першочергових державних проблем. На думку організаторів страйків,  в українській політиці питання зміни клімату фактично ігнорується. Попри офіційні заяви Уряду та високі позиції в кліматичному рейтингу.
  2. Впровадження пріоритетної та якісної кліматичної освіти. Вільний доступ до знань про кліматичні зміни має бути у всіх. Інформація про кліматичні зміни та екологічну ситуацію має розповсюджуватись у ЗМІ та у закладах освіти.
  3. Скорочення викидів парникових газів. Україна підписала Паризьку угоду про скорочення викидів парникових газів, і українці вимагають дотримання цієї угоди. Новий Національний внесок країни до Угоди має вести до реального скорочення викидів СО2 та ін., а також відміну державних  дотацій у вугільній і атомній енергетиці.
  4. Пріоритетний розвиток відновлювальних джерел енергії в країні. Аби Україна скоротила викиди парникових газів міжнародні угоди зобов'язують розвивати потужності відновлюваної енергетики у громадах, замість спалювання викопних джерел енергії.
  5. Системність та відкритість екологічних експертиз у державі. Забезпечити відкриті та системні перевірками, що проводяться на регулярній основі.

Акція відбулася вдруге в Україні в рамках міжнародної ініціативи «Fridays For Future» (FFF), охопила майже сотню країн та більш як 700 міст. Цю дату обрано не випадково, оскільки у цей період проходять вибори до Європейського парламенту. Молодь розглядає це, як можливість нагадати політикам Європи про кліматичну катастрофу.

Попередня скоординована міжнародна акція протесту відбулася 15 березня. За оцінками активістів, близько 1,6 мільйона учнів з 125 країн вийшли зі шкіл на страйк.

Натхненницею руху Fridays For Future стала 16-річна школярка Грета Тунберг, яка з серпня минулого року кожної п'ятниці пікетує шведський парламент. . Норвезькі законотворці вже номінували дівчину на Нобелівську Премію Миру. Журнал Time визнав Грету однією з найвпливовіших підлітків 2018 року. Вона також виступала на Економічному форумі в Давосі з закликом до світової спільноти негайно відмовитися від використання викопного палива і реалізувати заходи з адаптації міст до змін клімату.

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: