fbpx
Сьогодні
09:47 19 Тра 2019

На стіні Чорнобильської АЕС з'явиться гігантський мурал: 24 вражаючих проекти

Нині найбільше голосів набрав ескіз із фото коміка Джорджа Карліна, автора знаменитої фрази "Планета в порядку, це людям капець"

На початку квітня адміністрація Чорнобильської атомної електростанції оголосила конкурс на ескізний проект муралу, який розмістять на одній з будівель комплексу. Переможця обіцяють оголосити наприкінці травня, але список претендентів уже відомий.

На сторінці Чорнобильської атомної електростанції у Facebook триває голосування за найкращий проект з 24 ескізів.

"Переходьте до альбому з ескізами, дивіться та голосуйте за малюнок, який сподобався вам найбільше! Ваші голоси (реакція "подобається" чи будь-яка інша) дадуть додаткові бали учасникам, чим наблизять їх до перемоги у конкурсі", – розповіли в ЧАЕС.

Результати голосування та конкурсу в цілому будуть оприлюднені 31 травня.

Переможця нагородять персональною дводенною екскурсією на Чорнобильську АЕС і в місто Прип'ять, а також дадуть 5 тисяч гривень.

Мурал буде розміщений на східній стіні машинного залу, яка виходить на офісні приміщення ЧАЕС, його будуть щодня бачити близько тисячі осіб персоналу та відвідувачів станції під час екскурсій.

Розмір майбутнього малюнка – понад тисячу квадратних метрів.

мурал ЧАЕС

1. Коршунов Валерій Юрійович — "Погляд у майбутнє". Концепція, короткий опис проекту: Надсучасні технології розвиваються так само бурхливо, як відновлюється природа у Зоні. Настав час прийняти виклик та створювати своє майбутнє. Проект закликає подивитись у можливе майбутнє ЧАЕС, де новітні технології, наукові дослідження, та проста робота людей можуть створити майбутнє, що змінить ставлення до ЧАЕС і весь світ.

мурал ЧАЕС

2. Коршунов Валерій Юрійович — "Відродження". Концепція, короткий опис проекту: Чорнобиль знають у всьому світі, його візуальні образи та символи відомі всім та кожному. Настав час для сприйняття нового образу світом. Образу відродження та великої Надії, які постають у центрі композиції, не зрікаючись, але змінюючи акценти з застарілих символів на нові. Робота несе в собі центральний образ дерева, символ життя, зв'язку поколінь та "ВІДРОДЖЕННЯ"

мурал ЧАЕС

3. Шафинський Ярослав Віталійович (San M) — "Без назви". Концепція, короткий опис проекту: Абстрактна каліграфія у червоному кольорі, східному з червоним кольором розмітки башт. Така ж абстрактна і загадкова, яким стає покинуте місто, в якому розум доходить до межі невідомої незворотності.

мурал ЧАЕС

4. Яцюк Дарина Федорівна. Батенко Олена Володимирівна. Кошкіна Світлана Юріївна — "Відродження". Концепція, короткий опис проекту: Несподіване відродження живої природи в цьому краї після того, як люди його покинули, дивує і вражає. Мурал, виконаний у флуоресцентних фарбах, може працювати також вночі.

мурал ЧАЕС

5. Леонець Ярослав Валерійович — "Світ навколо нас". Концепція, короткий опис проекту: Формування креативного урбаністичного середовища в зоні відчуження та створення позитивного іміджу Чорнобильської АЕС — це головна мета муралу «Світ навколо нас». Адже ми люди — соціальні істоти. Уся наша діяльність і все те, що нас оточує в повсякденному житті якимось чином зв'язане з соціумом. Ми народжуємось в соціумі, живемо і помираємо. І кожний вік для нас — людей дуже важливий. Запитаєте, чим саме? Відповім! Тим, що ніколи більше не повториться і закарбується в нашу пам'ять таким, яким відбувся. Ми повинні вчитись з історії, старатись ніколи не повторювати помилки попередніх поколінь. Але водночас з цим повинні дивитись в майбутнє, щоб наші думки не були старомодні та завжди рухались вперед і розвивались. Також цінувати свій власний час і оточуючих, цінувати своє місце в житті і можливості. Ми люди і повинні залишатись людьми. Які спроможні по справжньому жити, цінувати, любити і приймати правильні рішення, які змінюють наше життя і життя людей на краще

МУРАЛ ЧАЕС

6. Яцюк Дарина Федорівна. Батенко Олена Володимирівна. Кошкіна Світлана Юріївна — "Життя повертається". Концепція, короткий опис проекту: Писанка — символ життя, його безсмертя, весняного відродження, добра, щастя, радості. Цей потужний символ є уособленням української культури. Він символічно підкреслює все те, що відбувається у Чорнобилі зараз: відродження. Після жахливої трагедії, що сколихнула увесь світ, життя повертається у ці краї. Ми віримо, що все буде добре. Що, пам'ятаючи історію, ми можемо не допустити її повторення. А символ — писанка — нагадуватиме про минуле та дасть надію на майбутнє цього краю

7. Полєва Дарія Германівна —

7. Полєва Дарія Германівна — "Сила людської помилки". Концепція, короткий опис проекту: Одна помилка — ціла низка наслідків. Місто, яке ніколи не буде жити колишнім життям.
Опис: У верхній частині ескізу зображено місто Прип'ять у тому стані, у якому воно є зараз, а у віддзеркаленні — яким ми його вже більше ніколи не побачимо. Різницю між тим та теперішнім часом було підкреслено контрастом кольорової гамми, зображенням різного стану природи, наявністю та відсутністю життя.

мурал ЧАЕС

8. Віталій Гідеван Юрійович (Gide1) — "Дотик". Концепція, короткий опис проекту: Буде створена анімована історія. AR мурал з доповненою реальністю (при наведенні телефону на малюнок картина буде оживати). Відвідувачі зможуть не лише побачити гарну картинку, а й поринути у її внутрішній світ, побачити і пережити історію самостійно. Це стане родзинкою екскурсії.

мурал ЧАЕС

9. Новицький Борис Олександрович — "ЧАЕС вчора, сьогодні, завтра". Концепція, короткий опис проекту: На арті зображені основні етапи життя станції, як будівництво, експлуатація, аварія, спорудження Укриття та НБК. Також це продубльовано роками основних подій, які розміщенні у відповідних цим подіям місцях.

мурал ЧАЕС

10. Ruas, Diogo [Mots] — "Баланс". Концепція, короткий опис проекту [скорочено]: Мурал представляє боротьбу за рівновагу та шляхи опанування сил природи. З думкою про структуру машинного залу Чорнобильської АЕС і з прагненням до нового бачення звичних речей, проект «Баланс» не лише порушує строгі архітектурні лінії АЕС через використання тривимірних форм, а й має на меті представити величину і масштаб, які є уособленням контролю та розвитку стійкої ядерної енергії на більш глибокому рівні. Баланс досягається тільки через контроль протилежних сил і через протистояння між хаосом, речами, які є найважливішими у сфері енергетики, а також споживанням ресурсів у світі

мурал ЧАЕС

11. Ruas, Diogo [Mots] — "Баланс". Концепція, короткий опис проекту [скорочено]: Мурал представляє боротьбу за рівновагу та шляхи опанування сил природи. З думкою про структуру машинного залу Чорнобильської АЕС і з прагненням до нового бачення звичних речей, проект «Баланс» не лише порушує строгі архітектурні лінії АЕС через використання тривимірних форм, а й має на меті представити величину і масштаб, які є уособленням контролю та розвитку стійкої ядерної енергії на більш глибокому рівні. Баланс досягається тільки через контроль протилежних сил і через протистояння між хаосом, речами, які є найважливішими у сфері енергетики, а також споживанням ресурсів у світі.

мурал ЧАЕС

12. Ruas, Diogo [Mots] — "Баланс". Концепція, короткий опис проекту [скорочено]: Мурал представляє боротьбу за рівновагу та шляхи опанування сил природи. З думкою про структуру машинного залу Чорнобильської АЕС і з прагненням до нового бачення звичних речей, проект «Баланс» не лише порушує строгі архітектурні лінії АЕС через використання тривимірних форм, а й має на меті представити величину і масштаб, які є уособленням контролю та розвитку стійкої ядерної енергії на більш глибокому рівні. Баланс досягається тільки через контроль протилежних сил і через протистояння між хаосом, речами, які є найважливішими у сфері енергетики, а також споживанням ресурсів у світі.

мурал ЧАЕС

13. Ruas, Diogo [Mots] — "Баланс". Концепція, короткий опис проекту [скорочено]: Мурал представляє боротьбу за рівновагу та шляхи опанування сил природи. З думкою про структуру машинного залу Чорнобильської АЕС і з прагненням до нового бачення звичних речей, проект «Баланс» не лише порушує строгі архітектурні лінії АЕС через використання тривимірних форм, а й має на меті представити величину і масштаб, які є уособленням контролю та розвитку стійкої ядерної енергії на більш глибокому рівні. Баланс досягається тільки через контроль протилежних сил і через протистояння між хаосом, речами, які є найважливішими у сфері енергетики, а також споживанням ресурсів у світі.

мурал ЧАЕС

14. Тонканов Сергій Михайлович — "Відновлення". Концепцією проекту є відображення актуальних процесів які відбуваються на ЧАЕС, а саме створення в найближчій перспективі на її території генеруючих потужностей, які працюють на відновлювальній енергії, а саме сонячної та вітрової електростанції. Створення такої «зеленої» електрогенерації, відновить ЧАЕС як електростанцію після її зупинки у 2000 році. Графічне зображення ескізу — символічне відображення концепції. У центрі композиції знаходиться вітряк вітрової електростанції, яку планують побудувати на території ЧАЕС. Його гвинт, рухаючись, ніби стирає, змітає, символічне зображення радіаційної небезпеки. Це символізує перехід ЧАЕС від атомної енергії до відновлювальної. Зелені стрілки, які закручені навколо вітряка – це інтерпретований символ відновлювальної «зеленої» енергетики. Сонячні панелі, які в своїй великій кількості губляться в перспективі на ескізі, символізують широкомасштабні плани по їх встановленню на станції в майбутньому, що відповідає світовим тенденціям. Червона дуга символізує споруду нового укриття над 4-м енергоблоком, яке було нещодавно споруджено і буде продовжувати захищати від радіаційного забруднення навколишнє середовище, яке на ескізі зображено у вигляді блакитного неба з білими хмарами.

мурал ЧАЕС

15. Дулевич Сергій Олегович — "Дихання атома". Концепція, короткий опис проекту: Суть муралу у тому, що він показує зону відчуження у вигляді природи. Метелик уособлює атомну енергію, таку невинну на перший погляд. Руки символізують як людина втрачає контроль з цією енергією. У результаті на муралі видно чорні тони, а це і є дихання атомної енергії, що вийшла з-під контролю.

мурал ЧАЕС

16. Корнєєва Айна Олексіївна — "Історія довжиною в життя". Концепція, короткий опис проекту: Відродження ЧЗВ після аварії. Головний персонаж муралу — це дівчина, зображена у момент будівництва першої захисної споруди і та ж сама дівчина після будівництва Арки НБК. Праворуч дівчина уособлює тих людей, які будували та допомагали у будівництві, а також власне ЧЗВ. Дівчина ліворуч уособлює нову зону відчуження, яка починає своє відновлення.

мурал ЧАЕС

17. Гудзь Леся Валеріївна — "Сімейний портрет". Концепція, короткий опис проекту: У цьому малюнку я хотіла поєднати в іронічній манері дві епохи. Пофантазувати на тему захисту від радіації в контексті середньовічного портрета.

мурал ЧАЕС

18. Stefanie Muschler — "Flower Turbines". Концепція, короткий опис проекту [скорочено]: Моя робота базується на тому факті, що мурал буде знаходитися на стіні машинного залу, відтак у своєму малюнку я хотіла використати мотив турбіни. Також я хотіла віддати шану жертвам катастрофи 1986 року, які знайшли своє місце на малюнку у вигляді розбитої квітки. Щоб додати позитивної атмосфери я використала яскраві та теплі кольори. У фінальній версії я вирішила поєднати індустріальний мотив турбіни та з наближеним до природи мотивом квітів.

мурал ЧАЕС

19. Худякова Анастасія Геннадіївна — "Життя триває". Концепція, короткий опис проекту: Наша планета вміє сама загоювати свої рани. Земля здатна відновлюватися, головне не заважати їй в цьому, а навпаки пам'ятати про наші з вами помилки і не повторювати їх більше ніколи.

мурал ЧАЕС

20. Хмелик Олеся Олександрівна — "Про-пам'ять". Концепція, короткий опис проекту: На ескізі зображена рослина кульбаба, аби зазначити і акцентувати першочергово про Екологічну катастрофу. Кульбаба — традиційний символ смутку, але одночасно вважається квіткою тепла; є символом крихкості та швидкоплинності (перегукується з аварією на станції).

мурал ЧАЕС

21. Шингур Анастасія Романівна — "Рудий Лис". Концепція, короткий опис проекту: Відмова від традиційно депресивних мотивів творчості, пов'язаної із чорнобильською тематикою, пояснюється тим, що в першу чергу зображення будуть бачити люди, які щодня працюють у зоні та потребують більш позитивної робочої атмосфери. Роботою хотілося підкреслити природу зони відчуження — те, як відсутність людей вплинула на розвиток флори та фауни. Лис обраний із декількох причин: це і «привіт» лису Семену — улюбленцю відвідувачів зони; і [не дуже оригінальний] каламбур Рудий Лис — Рудий Ліс; і просто гарна тварина, популяція якої у зоні росте та квітне. Звір розриває конверт та «випускає» з нього рослини, що символізує руйнування техногенного середовища.

мурал ЧАЕС

22. Литовченко Наталія Іванівна — "З вірою у відродження".
Концепція, короткий опис проекту: В центральній частині композиції зображено жіночу постать, що уособлює образ Берегині. Праворуч, в нижній частині і ліворуч вгорі використано мотиви мозаїчних рельєфів, створених моїм батьком, Литовченко І.С. в місті Прип'ять 35 років тому, ще до аварії на АЕС. Центр — це мотиви композиції «Енергія», яку я зобразила зі зміщенням. Вона ніби розкололась після вибуху. Кольори стримано-глибокі, з активним червоним, що ніби осяює фігури і надає композиції драматизму. В стінописі зображено мотиви прадавніх міфологічних образів нашого народу і героїв з творів Тараса Шевченка. В композиції також є і портрет поета. Жіноча постать з розкритими руками не має виглядати трагічною. Вона дивиться в майбутнє. За плечем у неї ангел, що оберігає нас. Прочитуються мотиви церковних дзвонів. Вгорі праворуч горизонталь створена фігурами, що направлені до центру. Вона закінчується молодою парою з дитиною, що надає композиції оптимізму. Незважаючи на трагедію, у нас буде майбутнє.

мурал ЧАЕС

23. Кунцевич Ярослав Михайлович — "Тривога". Концепція, короткий опис проекту: Мурал відтворює історію 1986 року, нагадуючи про трагічні події на Чорнобильській АЕС, коли на травневі свята українцям по телевізору розповідали що нічого страшного не трапилося. А насправді тисячі службовців жертвували здоров'ям та життям аби зупинити жахливі наслідки вибуху. Цей мурал як вікно в минуле, в ті події… Про подяку цим героям та нагадування про те, наскільки небезпечним може бути прагнення людства підкорити мирний атом і дай боже така трагедія не повториться… Про турботу за навколишнє середовище та екологію і постійне нагадування, адже нашим дітям ще жити на цій землі.

мурал ЧАЕС

24. Трипольський Микола Анатолійович — "The planet is fine". Концепція, короткий опис проекту: Робота зображує відомого коміка Джорджа Карліна, автора знаменитої фрази «Планета в порядку, це людям капець», що відображує події що відбуваються після вибуху в зоні ЧАЕС, зокрема різноманіття флори і фауни після того як з зони пішли люди. У лівому кутку розташований QR-код при зчитуванні якого відкривається знаменитий виступ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: