Розбираємось, у чому різниця між ПРРО та класичним касовим апаратом, чи варто його купувати й чому він взагалі може вам не знадобитися.
Раніше РРО були обов'язковими лише для деяких видів бізнесу для проведення готівкових та безготівкових розрахунків, але з 1 січня 2022 року касові апарати для ФОПів другої, третьої та четвертої груп є обов'язковими, незалежно від виду бізнесу. І хоча цю вимогу намагалися перенести на початок 2023 року, парламент не зміг ухвалити закон, що дозволяє відстрочити введення РРО в обов'язковому порядку, тому у всіх ФОП виникло головне питання: «Чи потрібний мені касовий апарат?» і ще «Куди мені його запхати?». Ми розібралися в цих питаннях і для вас розклали все, що стосується запровадження РРО для ФОП з 2022 року.
РРО потрібен ФОПам 2, 3 та 4 групи якщо ваші клієнти розплачуються готівкою або банківською карткою. Тобто якщо ви маєте інтернет-магазин і використовуєте платіжні системи iPay, LiqPay, WayForPay, Monobank, Portmone та інші сервіси дистанційної оплати Приват24, MONOBANK, Ощад24/7 і так далі. У цьому разі вважається, що ФОП приймає оплату карткою.
РРО НЕ потрібен ФОПам 1 групи. Це ті підприємці, які не мають найманих працівників і займаються роздрібною торгівлею за готівку на ринках, або ті, хто працює за моделлю бізнесу B2B. Якщо підприємець працює з таким самим ФОПом та юридичними особами та здійснює розрахунки через банк, то у нього не буде угод, які вимагають застосування реєстратора. Але щоб не встановлювати касовий апарат, дохід ФОП першої групи не повинен перевищувати 1,002 млн грн.
РРО НЕ потрібен ФОПам 2, 3 або 4 групи, якщо клієнт сплатив послуги одним з наступних способів:
Насправді РРО не обов'язково має виглядати як касовий апарат. Фіскальний реєстратор може бути двох видів:
Класичний РРО
Програмний РРО (ПРРО)
У податковій виділяють чотири типи програмних реєстраторів. Залежно від того, як і де ви плануєте фіскалізувати продаж, потрібно вибрати варіант, який вам підходить:
Уявіть, можна! ДПС створила та запустила спеціальне безплатне ПРРО забезпечення для гаджетів з операційною системою Windows або Android. Знайти посилання та завантажити архів зі збереженим у ньому програмним забезпеченням та інструкціями можна за посиланням на сайті ДПС.
Щоправда, гарного інтерфейсу, як у платних сервісах, нічого очікувати, з інструкціями теж доведеться розбиратися самостійно. Ще один недолік — власникам техніки iOS доведеться користуватися іншими ПРРО. На цьому мінуси державної програми поки що закінчуються.
За першу транзакцію без фіскалізації бізнесу доведеться сплатити штраф у розмірі 100% суми чека. За кожну наступну — 150%.
До кінця карантину діє мораторій на перевірки ФОПів, але він не поширюється на касову дисципліну. Тобто податкова має право перевірити, чи працює бізнес із РРО, та застосувати санкції у разі порушень.
Навіть якщо вам пощастить і інспектори не прийдуть до вас цього року, вони можуть зробити це пізніше і перевірити документи за останні три роки. Якщо виявлять транзакції за 2022 рік без використання РРО, оштрафують за тими нормами, які діятимуть у рік перевірки. Швидше за все, згодом санкції стануть ще суворішими, ніж передбачено зараз.
Тому затягувати із запровадженням РРО не варто. Якщо дотримуватись вимог закону, можна уникнути зайвих проблем.
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.