fbpx
Сьогодні
ЕкоРішення 16:00 28 Січ 2023

Сад посеред пустелі та економія води: досвід Ізраїлю

95% території Ізраїлю — це посушливі, напівпосушливі, пустельні або надмірно посушливі регіони, тут знають про дефіцит води не з чуток.
  • Категорія: вода
  • Проблема: опустелювання
  • Рішення: Раціональне використання водних ресурсів

Опустелювання — зниження природно-ресурсного потенціалу території нижче умовного (допустимого) рівня, який позначається в деградації рослинного покриву, погіршенні біологічної продуктивності земель, може призвести до виникнення умов, аналогічних пустельним.

5 перших кроків

  1. Проаналізуйте досвід Ізраїлю у впровадженні раціонального використання води та визначте, як можна застосувати його у вашій громаді.
  2. Для міст, що розташовані біля моря, спробуйте встановити систему опріснення: перетворення морської води на питну для використання в сільському господарстві та технічних процесах.
  3. Вдоскональте систему очищення стічних вод.
  4. Практикуйте мікрозрошення: за такого методу поливу сільськогосподарські культури вирощують зі стійкою подачею точної кількості необхідної води крапельним шляхом.
  5. Економія: унітази та душові системи низьких витрат води забезпечують збереження води в будинках.

Детальніше

З моменту створення Ізраїлю, вирішення проблем опустелювання є частиною державної політики. За весь час там було посаджено близько 240 мільйонів дерев, а для забезпечення ефективного управління водними ресурсами та контролю над випасом худоби були введені спеціальні правила. У країні побудували 180 гребель і водосховищ, освоїли 1000 кв. км землі та створили більше 1000 парків. 95% території Ізраїлю — це посушливі, напівпосушливі, пустельні або надмірно посушливі регіони, тут знають про дефіцит води не з чуток. Але в 2014 році ця країна стала незалежною в галузі водопостачання завдяки стратегічному підходу, який вміщував в себе цілу низку комплексних заходів:

Перетворення морської води на питну перетворило дефіцит води на її надлишок для Ізраїлю. 55% ізраїльтян наразі п'ють воду з опріснювальних установок. Також, Ізраїль першим застосував спосіб очищення стічних вод і використання їх для сільського господарства. Сьогодні Ізраїль переробляє близько 90% своїх стічних вод.

Наразі Ізраїль — світовий лідер в раціоналізації та економії водокористування в сільському господарстві. Ізраїлю вдалося зупинити опустелювання: пустеля не тільки не розширюється, але і зменшується завдяки розвитку сільського господарства. А ізраїльські овочі та фрукти тепер можна придбати не тільки на всіх місцевих ринках, а навіть у кожному українському супермаркеті.

Джерело: Рубрика

61

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Про проєкт

Енциклопедія Екорішень

Ми зібрали для тебе інструкції та рекомендації щодо екологічних рішень найрізноманітніших проблем

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: