Екологічна економія: як зробити збірник дощової води?
В середньому людина використовує 150-200 літрів води на добу. Накопичуючи та використовуючи дощівку, можна заощадити чималі кошти.
- Категорія: вода
- Проблема: забруднення води
- Рішення: Збірники дощової води
Збірники для дощової води — це ємності, які використовуються для накопичення та зберігання дощових опадів.
5 кроків:
- Вибрати місце для установки збірного бака — найкраще під водостоками будинку, у відкритій ямі на подвір'ї чи в підвалі будинку;
- Визначити розмір з урахуванням сезонного показника опадів, відповідні формули є у відкритому доступі;
- Обрати матеріал баку. Може бути виготовленим з бетону, оцинкованої сталі або полімерів;
- Встановити фільтр на трубу, щоб зібрати чисту воду без пилу та бруду;
- З'єднати зі зливною каналізацією на випадок, якщо обсягу баку забракне для прийому усієї дощівки.
Детальніше:
За статистичними даними в середньому людина використовує 150-200 літрів води на добу. І це без урахування таких витратних завдань, як полив рослин або миття автомобіля. Накопичуючи та використовуючи дощівку, можна заощадити чималі кошти.
Для збору опадів потрібно подбати про встановлення накопичувального резервуару. Кількість і якість води, яку можна зібрати для використання, залежить від типу покрівлі та конструкції даху. У калюжах на плоских покрівлях швидко розводяться мікроорганізми, а покриття не має містити азбест або свинець.
Рекомендується, щоб дах був із черепиці та з ухилом більше 10°. Матеріал водостічної системи, по якій вода стікає в накопичувач, також має бути безпечним. Для підключення накопичувальної ємності до комунікацій потрібно буде використовувати насос, за можливості — із захистом від сухого ходу.
Джерело: ГО "ПЛАТО"