- Категорія: рослини
- Проблема: скорочення біорізноманіття, продовольча криза
- Рішення: Пермакультура
Пермакультура — підхід до проєктування сталих систем і система ведення сільського господарства, що працює в гармонії з природними процесами з мінімальними витратами праці і без шкоди для довкілля.
5 перших кроків
- Дізнайтеся про методи пермакультурного вирощування рослин.
- Відвідайте господарства та ферми, які практикують пермакультурний підхід.
- Сформуйте проєкт майбутньої ділянки, підберіть рослини для майбутнього вирощування.
- Підберіть рослини та створіть схему висадки.
- Підготуйте спеціальні грядки за правилами пермакультури.
Детальніше
Пермакультурний центр з експериментальним садом в Україні створили при Храмі Ікони Божої Матері Іверської, у промисловому районі міста Дніпро. Тут, пермакультурна дизайнерка Лілія Моруга разом з настоятелем храму отцем Миколою 5 років тому вирішили розбити сад за канонами пермакультури. Сьогодні це квітуча локація з унікальними рослинами на місці колишнього смітника. Особливість цього саду полягає в тому, що для догляду за ним не застосовуються ніякі штучні добавки — усе збалансовано іншими рослинами або природними рішеннями.
Оскільки в Дніпропетровській області нестача води відчувається гостріше з кожним роком, у пермакультурному центрі воду використовують максимально дбайливо. На даху невеликого будинку створена система збору дощової води. Завдяки природному схилу, зібрана вода, стікаючи, зрошує рослини в саду. Її надлишок накопичується в спеціальних маленьких ставках — там же вона очищається за допомогою водних рослин без використання хімічних реагентів.
Полив відбувається краплинним методом у нічний час — це допомагає уникнути швидкого випаровування води. З цією ж метою висаджені й особливі безполивні грядки, на яких рослини зі стрижневим корінням самі дістають вологу з глибин землі. Всі рослини на грядках живуть в симбіозі — більш стійкі до сонця закривають від прямих променів інші рослини, квіти — відволікають комах від плодових насаджень. Інші рослини допомагають збагачувати ґрунт або фіксувати в ньому органічні добрива.
Джерело: Рубрика