fbpx
Сьогодні
ЕкоРішення 12:30 19 Гру 2022

Екорішення: рятуємо унікальні праліси

Праліси та інші старовікові ліси — одні з останніх диких місць, що залишились на планеті.
  • Категорія: екосистеми
  • Проблема: зникнення лісів, скорочення біорізноманіття 
  • Рішення: Захист пралісів

Праліси та інші старовікові ліси — дім для видів флори та фауни, що зникають; ліси регулюють клімат, є джерелом прісної води, а також зберігають і поглинають вуглець.

5 перших кроків:

  1. Проаналізуйте наявні у вашому регіоні ділянки лісу та визначте, які з них підпадають під статус пралісу.
  2. Перевірте приналежність цих територій до пралісів на основі критеріїв та індикаторів.
  3. Разом із фахівцем у довільній формі підготуйте  висновок про належність конкретної лісової ділянки або її частин до пралісів.
  4. Висновок передайте відповідному лісокористувачу або власнику, щоб той його погодив та вжив заходів стосовно зміни категорії лісу.
  5. Після погодження висновку на ділянках пралісів, квазіпралісів чи природних лісів заборонено здійснювати заходи, передбачені статтею 39-1 Лісового кодексу України.

Детальніше: 

Праліси та інші старовікові ліси — одні з останніх диких місць, що залишились на планеті. У цих лісах зберігається дорогоцінний архів інформації (у тому числі – генетичної), за допомогою якої науковці вивчають природні процеси та розв'язують питання адаптації до зміни клімату. У них живуть види флори та фауни, які дуже сильно залежать від стабільного середовища існування та біотопічних умов, які є лише в пралісах.

Це джерело практичних економічно важливих знань про те, як використовувати та захищати лісові екосистеми, у яких ведеться господарство. Наприклад, результатом дослідження в пралісах стали практичні вказівки про те, який мінімальний обсяг мертвої деревини та старих дерев потрібен у лісі, щоб досягнути високого ступеня видового різноманіття.

Старовікові ліси захищені від прямого впливу цивілізації. Тому в них є життєво важливі запаси еволюційних генів, які штучно (селекційно) не відбирали під час господарювання. На тлі зміни клімату та пошуку адаптивних до клімату порід дерев таке існування генетично різноманітних популяцій дуже потрібне.

Джерело: WWF

11

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Про проєкт

Енциклопедія Екорішень

Ми зібрали для тебе інструкції та рекомендації щодо екологічних рішень найрізноманітніших проблем

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: