fbpx
Сьогодні
ЕкоРішення 09:00 09 Січ 2023

Технології рятують довкілля: як оформити зелений патент

У світі зростає усвідомлення необхідності зберегти природу, клімат, довкілля, а разом із тим і усвідомлення того, що розв'язання цих проблем частково забезпечується технологіями.
  • Категорія: всі
  • Проблема: розвиток екологічних технологій, зміна клімату
  • Рішення: Зелений патент

Зелений патент — патентування винаходів, які вирішують або пом'якшують екологічні наслідки, а також ті, що допомагають зберегти навколишнє середовище і природні ресурси.

5 перших кроків

  1. Визначте пріоритетні для вас країни. Патент має територіальний характер, тому якщо ваша зелена технологія буде зрозуміла і популярна в США, подавайте заявку в Патентне відомство США (USPTO). 
  2. Проаналізуйте законодавство обраних країн, а також критерії "зеленого патенту" в них.
  3. Використовуйте максимум пільг, але й памʼятайте про свої зобов'язання. Наприклад, програма Китаю для зелених технологій передбачає, що ви повинні вчасно відповідати на запити експертів.
  4. Складайте патентні документи так, щоб під час ознайомлення з ними не виникало сумнівів щодо екоспрямованості вашої технології. 
  5. Подавши заявку, не забудьте попросити про прискорену експертизу. 

Детальніше

У світі зростає усвідомлення необхідності зберегти природу, клімат, довкілля, а разом із тим і усвідомлення того, що розв'язання цих проблем частково забезпечується технологіями. Зокрема, зеленими. Водночас попит на етичні та екологічні продукти в усіх сферах, від ритейлу до вітроенергетики, підживлює конкурентний ринок інновацій. Над ними сьогодні працюють і невеликі стартапи, і корпорації зі списку Fortune-500, і уряди.

Аби забезпечити необхідний рівень економічного зростання без створення додаткових екологічних ризиків, у більшості країн запустили спеціальні механізми. Причому давно. Їхні відомства з інтелектуальної власності застосовують прискорену процедуру експертизи розробок і патентування і в такий спосіб сприяють тому, щоб ці технології якнайшвидше з'являлися на ринку. Це означає, що екологічні інновації можуть набагато швидше принести користь довкіллю й людям.

Серед країн, які застосовують прискорену процедуру експертизи зелених технологій США, Японія, Великобританія, Ізраїль, Канада, Бразилія, Австралія і, звичайно ж, Китай, який виходить у світові лідери за кількістю патентів на інновації. 

 Джерело: Рубрика

39

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Про проєкт

Енциклопедія Екорішень

Ми зібрали для тебе інструкції та рекомендації щодо екологічних рішень найрізноманітніших проблем

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: