Сади й городи в містах сприяють підтримці біорізноманіття, знижують температуру, продукують кисень та допомагають зберегти та відновити популяції як культурних, так і диких запилювачів.
Міські сади й городи – це громадські місця, створені для вирощування фруктів, овочів, прянощів, квітів в умовах обмежених земельних ресурсів, а також для популяризації ідеї про те, що вирощувати їжу можна не лише у сільській місцевості.
Сади й городи в містах сприяють підтримці біорізноманіття, знижують температуру, продукують кисень та допомагають зберегти та відновити популяції як культурних, так і диких запилювачів.
Такі простори орієнтовані на виробництво свіжої та здорової продукції, вони дозволяють охочим стежити за процесом її безпосереднього вирощування, набувати новий досвід та популяризувати сам процес. Крім того, локально вирощена їжа зменшує кількість парникових газів, що утворюються при транспортуванні продукції на довгі відстані, що є важливим в умовах кліматичної кризи.
Створення подібних просторів повинно відбуватися за принципами пермакультурного дизайну, з акцентом на максимально ощадливе використання природних ресурсів: збирання дощової води, компостування залишків органіки, повторне використання пиломатеріалів для облаштування грядок тощо.
Найчастіше на міських городах вирощують однорічні культури: помідори, перець, кабачки, гарбузи, огірки, квасолю, горох, цибулю, баклажани, а також різноманітні коренеплоди, як-от буряк, морква, картопля. У садах можуть висаджувати плодові та кісточкові сорти дерев.
Джерело: ГО «ПЛАТО»
Ініціатива “Рудименти Львова” взялася за реставрацію більш ніж 50-річної вивіски магазину “Електротовари”. Завдяки відкритій комунікації… Читати більше
В Україні ухвалили закон, який дозволяє створювати спецшколи для дітей з психічними порушеннями та розладами… Читати більше
“Рубрика” поговорила з Олександром Тараном, головою Svitanok.NYC — української громадської організації, заснованої в Нью-Йорку після… Читати більше
“Рубрика” розповідає про проєкт наставництва дітей з інтернатів від БФ “Твоя опора”. Якщо ви хочете… Читати більше
3 квітня в Києві презентували результати 5-річної програми “ReACT4UA/EU4Business: Застосування та імплементація Угоди про асоціацію… Читати більше
Learn the story of Cabaret in Ukraine and its home theater. Visit the world of… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.