Відновлюючи водно-болотні угіддя, міста отримують унікальний інструмент для накопичення надлишкової вологи, стабілізації мікроклімату та підтримки місцевого біорізноманіття.
Водно-болотні угіддя — це ділянки місцевості частково або повністю зайняті постійною або сезонною вологістю.
Зростання попиту на землю призводить до подальшого знищення водно-болотних угідь, а заразом до порушення шляхів водообміну та водопостачання, підвищення рівня СО2 та більшої вразливості до наслідків кліматичної зміни.
За останні сто років людство втратило 64% площ цих унікальних екосистем. Відновлюючи водно-болотні угіддя, міста отримують унікальний інструмент для накопичення надлишкової вологи, стабілізації мікроклімату та підтримки місцевого біорізноманіття. До того ж торфи відмінно абсорбують шкідливі речовини із повітря, зокрема важкі метали та радіонукліді, а також зв'язують вуглекислий газ і утримують його.
Окрім збереження існуючих водно-болотних угідь, у містах можуть створюватися нові, штучні, екосистеми, які їх імітують. Подібно до природних, створені людиною болота, працюють як біофільтр та/або видаляють з води низку забруднюючих речовин (таких як органічна речовина, патогени, важкі метали). Їх можна використовувати для очищення побутових, сільськогосподарських, промислових та гірничих стоків. Витрати на будівництво та експлуатацію таких об'єктів є значно нижчими за вартість обслуговування традиційних очисних споруд.
Джерело: ГО "ПЛАТО"
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.