fbpx
Сьогодні
Фільм-репортаж 18:30 30 Гру 2020

Наскільки Україна гуманна країна? Реалії ставлення до тварин і що можна зробити

English version here

Цей випуск ЕкоРубрики присвячений тваринам. Всім тим, хто не має голосу, але є права. Питання тільки в тому, наскільки ці права реалізуються в нашій країні. Резонансні випадки наростають, а їх рішення зависає вже роками. Давайте розберемося, як ми проходимо тест на гуманність і які є рішення проблем, коли на кону ті, чиїм голосом повинні бути ми.

Дивіться фільм-репортаж:

Контактні зоопарки, звіринці, цирки не існують самі по собі. Вони крутять колесо контрабанди, постійного попиту на розмноження, продаж, браконьєрство. Таким чином розкручується кривавий маховик галузі розваг. Це все підкріплюється поки що непрацюючою правовою системою в області зоозахисту.

Диких тварин купують з кількох причин. Перша — це експлуатація і перепродаж на чорному ринку. Ще одна причина незаконної покупки дикої тварини — заради розваги вдома.

Є ще одне питання, яке хвилює багатьох зоозахисників в нашій країні. Це — хутряні ферми. Щороку в Україні вбивають 850 тисяч тварин заради хутра. Життя тварини на хутряній фермі коротшає приблизно в 10 разів. У віці 5-6 місяців звірка вбивають. За даними незалежних досліджень, хутряна промисловість є однією з найбільш небезпечних для навколишнього середовища. Екологічний ефект від виробництва 1 кг хутра дорівнює викидам автомобіля, який проїхав 1250 км.

Ще одна тема, яку ми не могли залишити поза увагою — це бездомні тварини. Можна вийти на вулиці будь-якого міста і побачити, наскільки це актуальна проблема. На що витрачають гроші місцева влада в частині вирішення це проблеми? На програми стерилізації або вилову. Але є альтернативна модель. Філософія центрів адопції в тому, щоб всі тварини, які знаходяться тут, знайшли свою родину. Їх соціалізують їх, роблять щеплення, стерилізують, а після цього віддають в підходящі сім'ї.

* * *

#ЕкоРубрика — медіа-проєкт видання "Рубрика". В його рамках реалізується серія фільмів з українських міст про їх екологічні проблеми і способи вирішення. Підписуйся на Рубрика в YouTube.

Дивись також:

4329

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: