
- Категорія: рослини
- Проблема: витрата бюджетних коштів, неефективне збереження дерев
- Рішення: Альтернативи побілці дерев
Для побілки дерев найчастіше використовують вододисперсійну або водоемульсійну фарбу, а також розчин вапна.
5 перших кроків
- Проконсультуйтесь зі спеціалістами щодо корисності побілки для дерев.
- Розпишіть переваги відмови від побілки.
- Запропонуйте комунальникам припинити побілку.
- Підберіть інші варіанти догляду за деревами, залучіть позитивний досвід інших країн.
- Запропонуйте введення штрафів за продовження побілки. Так наразі роблять в Івано-Франківську.
Детальніше
Традиційно перед Великоднем і травневими святами комунальники та інші небайдужі громадяни виходять на весняні толоки: прибирають сміття, обкопують і висаджують дерева та квіти. Одним словом, "облаштовують територію". При цьому, обов'язковим елементом такого благоустрою чомусь залишається побілка з радянського минулого. Як вишенька на торті! Побілка дерев біля доріг, у скверах і парках, а разом з ними — стовпів, бордюрів та інших елементів міського благоустрою. Чорно-білі дерева у 21-му столітті — дуже суперечлива естетика і сумнівна користь.
Однак практичної користі побілка бордюрів і стовпів, на жаль, не має. Ба більше, вартість вапна та оплата праці "малярів" чуттєво б'є по державному бюджету. І саме тому ще у 2006 році за "Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України" (пункт 9.1.17) в Україні заборонили "білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми".
Від радянських практик намагаються позбавитися у регіональних центрах. Стараються, але зі змінним успіхом. У більшості ж українських міст побілка є обов'язковою програмою весняного прибирання. І скільки часу буде потрібно, щоб відмовитися від застарілих стандартів, покаже майбутнє.
Джерело: Рубрика
До Вашого відома, молода панянко, дерева потрібно білити, особливо молоді. Це робиться з деяких причин:
- молоді дерева восени, після листопаду, щоб знешкодити хвороби та шкідників, які будуть зимувати на корі та запобігти розтріскуванню кори під час зимового сонця (морозобоїни);
- молоді дерева від зайців;
- весною, до розпускання бруньок, якщо зима була дуже тепла і шкідники та хвороби не вимерзли;
- на початку літа, для запобігання розмноження шкідників під корою;
Але можливо білити не тільки щіткою (вапно, садова фарба), а автоматизувати побілку і розпирскувати (мідний купорос+вапно) через акумуляторний оприскувач все дерево, як говорять - з голови до ніг, все дерево.
Подвійна користь, і красиво, і захист.
З повагою Я.