“Рубрика” зібрала найновіші досягнення з усіх куточків країни, про які цікаво дізнатись
У цьому ж матеріалі ми розкажемо про маловідомі, але не менш вражаючі українські рекорди останніх років.
У 2019 році 60-річна українка Світлана Гасс спричинила справжній фурор на конкурсах краси у Болгарії та США.
Вона завоювала титули «Найвродливіша бабуся світу» та Ms. Transcontinental Classic.
Ця струнка приваблива жінка має 12-річного онука, але на бабусю зовсім не схожа. Світлана народилася в Одесі, отримала фах модельєра-конструктора та фінансиста. Згодом вийшла заміж і народила дитину. На жаль, чоловік Світлани помер рано: на той момент їхній доньці було лише 11 років. Це сталося, коли 1990-х в Україні панувала економічна криза.
Жінці довелося піти у торгівлю та самій узятися за бізнес. Ще за кілька років Світлана відкрила салон краси: мріяла, щоб українські жінки доглядали за собою так, як це роблять за кордоном. Зараз вона регулярно влаштовує в своєму закладі безкоштовні дні для пенсіонерів.
У життя Світлани популярність прийшла несподівано. Її донька крадькома записала маму на міжнародний конкурс краси для бабусь. Світлана не лише перемогла усіх конкуренток: її помітили представники Америки та запросили на конкурс до Атланти на Ms. Transcontinental Classic. 60-річна українка і там стала першою.
Також Світлана Гасс потрапила до Книги рекордів України як літня модель
У Дніпрорудному розташована найбільша колекція прадавніх кам'яних корит, зібраних в одній локації – 117 штук.
Зібрані вони на півдні України, у п'ятьох областях, а зберігаються у Дніпрорудному на території майбутнього Музею степової пластики.
Цього літа ця колекція стала національним рекордом.
У Гірнику на Донеччині звели телевізійну вежу висотою 190 метрів, яка передаватиме сигнал на всю територію регіону.
Вежа покриває україномовними телерадіоканалами й окуповану частину Донецької області.
Вежу побудували виключно силами підприємства "Телемережі України", з власної ініціативи та на свій ризик.
Варто зазначити, що найвища вежа України – це Київська телевежа, яка була збудована за часи Радянської України у 1973 році. Її висота сягає 380 метрів.
У миколаївському зоопарку живе крокодил Вася, який встановив рекорд рептилії-довгожителя та потрапив до Книги рекордів України.
Васі виповнилося 72 роки, а у червні 2017 року він відсвяткував свій 70-річний ювілей.
У Чернігівському літературно-меморіальному музею-заповіднику Михайла Коцюбинського встановили найбільшу в Україні монументально-просторову композицію з дерева, присвячену творчості Михайла Коцюбинського.
Це чотиригранна колона висотою 10,5 м, яка проходить крізь три поверхи будівлі. На гранях колони зображені художні образи з творів М.Коцюбинського. Ширина кожної грані – 2 м.
Автор створення «Дерева життя» – Валентин Задорожній. На гранях скульптури відображена вся творчість Коцюбинського – ілюстрації з підписами від найперших його творів і до останніх. І манера цього відображення – особлива – у різьбленні по дереву. Тут можна впізнати героїв усіх творів Михайла Коцюбинського.
У 2018 році і селі Яблуниця Івано-Франківської області побудували найбільший в Україні тризуб. Висота тризуба — понад 15 метрів.
Виготовляли державний символ України майстри мистецького простору під керівництвом Василя Ропчука, з метою відроджувати гуцульські традиції.
Тризуб встановили на території Яремчанської міської ради. Він став найбільшим дерев'яним тризубом України.
Цього літа, у рамках святкування 70-ї річниці легендарного ватерпольного клубу «Динамо» Львів, у центрі Львова встановили найбільший ватерпольний м'яч у світі.
Його діаметр — 3,5 м.
Розташований арт-об'єкт на площі перед пам'ятником Т. Шевченку.
У 2018 році в селищі Маневичі у рамках святкування Дня бджоли і меду відкрили найбільший пам'ятник бджолі в Україні. Грандіозний монумент потрапив до реєстру Книги рекордів України.
Автор пам'ятника – Віктор Семенюк.
Висота бджоли – 3,3 м, довжина – 2,6 м, розмах крил – 2,5 м, вага – 400 кг.
Лісівники Львівської області разом із громадськістю в один день висадили майже 80 тисяч дерев.
6 квітня 2019 року, з ініціативи громадської організації "Добро.Дій" та за підтримки Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і державних лісогосподарських підприємств встановлено рекорд України – висаджено найбільшу кількість дерев за один день.
Підсумком Всеукраїнської акції Держлісагентства "Майбутнє лісу у твоїх руках" стало досягнення – висадження одночасно 77350 дерев за один день, що зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.
Найбільшу в Україні печерицю вагою майже 2 кг виростили на грибній фермі в Київській області.
Окружність гриба – 1м 8,5см, діаметр – 34,5см, вага – 1кг 944 гр.
Для розуміння: якщо збирати печериці діаметром капелюшка 2,5 см, знадобиться 170 грибочків, щоб зібрати один кілограм. Грибів з діаметром капелюшка 6 сантиметрів потрібно буде близько 17 штук.
Гігантську печерицю включили у Національний Реєстр Рекордів України.
У 2018 році до Книги рекордів України потрапив гусак Гоша, якому виповнився 31 рік.
Спочатку його власницею була бабуся Ганна Тимошик. Господарка полюбила гусака за голубі очі.
«Цілий день гусак Гоша ходив за бабцею по п'ятах – порався з нею по господарству, ходив до магазину і чекав під лікарнею. Сусіди без палиці у двір не заходили, бо гусак не любив, щоб хтось підходив до господині без його дозволу. Гошу навіть домашній пес боявся», – розповідає керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.
Після смерті пані Ганни Гошу до себе забрали її родичі – син та невістка.
У Доброславі розташований унікальний пам'ятник – найбільша Книга Заповідей в Україні.
Пам'ятник створений у вигляді розкритої книги з текстом з Біблії, над яким летить голуб, встановлений у центрі селища.
А вночі цей арт-об'єкт підсвічується.
Інсталяція відкритої Книги Заповідей внесена до Національного реєстру рекордів України.
У квітні цього року представники Національного реєстру рекордів України зафіксували новий рекорд – «Найбільший Герб України з кипарисовика горохоплідного».
Герб створений з кипарисовика горохоплідного на території садиби Крушельницького лісництва працівниками НПП «Сколівські Бескиди».
Ідея створення такого живого герба виникла ще у 2010 році.
Організатором цього рекорду є Національний природний парк «Сколівські Бескиди».
13-річний українець Олексій Середа став чемпіоном Європи у стрибках з 10-метрової вишки.
Юному спортсменові вдалося стати наймолодшим чемпіоном Європи в історії на домашній першості в Києві.
15-річна київська школярка Олена Корзенюк відростила волосся довжиною 2 метри 20 сантиметрів. Дівчина потрапила до Національного реєстру рекордів 12 березня, а тепер претендує на світовий рекорд у Книзі рекордів Гіннеса.
Довжину Оленчиної коси виміряли у салоні краси та зареєстрували український рекорд.
Рекордсменка не стригла свого волосся з народження. Ножиці торкнулись її голови лише один-єдиний раз: під час таїнства хрещення.
Голова редакційної ради Національного проекту «Книга рекордів України», та відомий на всю Україну рекордсмен Олег Іваненко встановив світовий рекорд.
Українець, який після отриманої ще в юності травми, змушений пересуватися виключно на інвалідному візку, проплив 62 кілометри Ла-Маншем за 18 годин!
«Друзі! Вітаю вас з нашою спільною перемогою! Є рекорд Світу! Ла-Манш підкорений! І можна сказати, що навіть двічі. За 18 годин безперервного запливу я подолав 62 кілометри. А це майже в два рази більше, ніж передбачалося, якби ми пливли по прямому курсу. Але через сильні течії і вітер довелося йти галсами. Звідси і вийшла така збільшена протяжність запливу», – розповів Іваненко.
У червні 2019 року в чернівецькому Музеї народної архітектури та побуту встановили рекорд України з наймасовішого виконання пісні «Червона рута».
Разом з усіма музикантами та учасниками свята «Обнова-фест» легендарну пісню Івасюка заспівали 3 567 людей.
Найменше місто в Україні – це Угнів, яке знаходиться у Сокальському районі Львівської області.
Розташоване на Надбужанській котловині, над р. Солокією.
Населення Угніва, станом на 1 січня 2019 року, налічувало — 974 особи. На 2001 рік тут нараховувалося 1007 мешканців (1970 року — 1 500 мешканців).
21 травня 2019 року у Центральному парку культури та відпочинку імені Максима Горького, студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди станцювали наймасовіший гопак в Україні з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки.
Учасниками заходу стали студенти всіх факультетів ХНПУ, на чолі з учасниками Народного ансамблю народного танцю «Зорицвіт» (ХНПУ імені Г.С.Сковороди).
Загальна кількість танцюристів склала 432 людини.
Цього року 5100 одеситів напередодні Великодня вийшли прибирати своє місто і влаштували суботник.
Під девіз «Я одесит – мені не байдуже», тисячі городян вийшли на масштабне прибирання і установку нового українського рекорду.
«Це вперше відбувається. За 18 років роботи Книги рекордів України, у нас не було таких рекордів, які пов'язані з масовим наведенням чистоти в своєму місті», – говорить Ігор Підчібій, представник Книги рекордів України.
У 2018 році у Луцьку учні навчально-виховного комплексу № 10 встановили новий рекорд України.
609 дітей написали найдовший в країні лист Святому Миколаю, який сягнув 47 метрів.
Мешканка смт. Велика Димерка Ніна Іванівна Федірко створила найдовший рушник вишитий вручну однією майстринею. Довжина рушника, який зробила Ніна Іванівна своїми руками, 7.3 метри а ширина 0.68 метри.
У центрі рушника розташовано герб Броварського району. По обидва боки розміщені 26 найменувань населених пунктів району з візерунками, притаманних кожному селу району.
Рушник вже презентовано на персональних виставках в багатьох місцях України та за кордоном.
Український конструктор Володимир Барсуков побудував найменший автомобіль, що працює на бензиновому ДВС.
Як зазначають у прес-службі Національного реєстру рекордів України, розміри автомобіля — 109 см на 55,5 см.
Двомісний кабріолет має вантажопідйомність до 40 кг, привід — на заднє праве колесо, крейсерська швидкість — 7,5 км на годину і об'єм двигуна — 0,025 л.
Кур'єрська компанія Delfast, яка доставляє товари на електровелосипедах власного виробництва, провела на Київському велотреку випробування свого елекробайку Delfast Ebike на дальність ходу на одному заряді батарей.
Результатом став світовий рекорд, який зафіксували представники Книги рекордів України та незалежні експерти.
Пройдена дистанція – 367 км 37 м 36 см, час – 16 годин 34 хвилини 07 секунд.
Цього року у Луцьку зареєстрували найбільшу свічку в країні, та внесли її в Книгу рекордів України.
Свічку впродовж двох діб вилили два почесних пасічники України Володимир Дмитрук та Антон Шотік. До цього вони впродовж року брали шматочки воску з пасік волинських бджолярів, аби зробити її.
Висота свічки – 183 сантиметри, вага 80 кілограмів.
У травні цього року пройшла наймасштабніша в Україні інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?».
У заході одночасно взяла участь 341 команда – це 1 тис. 705 гравців. Точні підрахунки учасників провели експерти Національного реєстру рекордів України під час гри і тим самим зафіксували новий національний рекорд, який до сьогоднішнього дня належав Києву.
У столиці одночасно у «Що? Де? Коли?» зіграли 1589 учасників.
2 серпня в Гондурасі на Кубку Карибського моря українець Андрій Хветкевич встановив новий національний рекорд із фрідайвінгу: він пірнув у глибину на 92 метри.
Крім того, учора, 6 серпня, він встановив рекорд для США, пірнувши без будь-якого спорядження на глибину 63 метри.
"Дисципліна CNF є найвибагливішою, тому що ви не можете користуватися плавниками або торкатися мотузки, ви просто пливете брасом, і це має бути найефективніший брас у вашому житті. Тільки з чудовою технікою ви можете зайти так глибоко і повернутися з глибини", – пояснив Хветкевич.
У липні цього року під час проведення фестивалю METAL-MOTO FEST ROCK-U в селі Витачів на Київщині встановлено новий рекорд України – найбільший стрибок на кросовому мотоциклі з трампліна у природніх умовах.
Стрибок здійснювався з штучно побудованого земляного трампліну висотою до 3 метрів та висотою до 5 метрів через ґрунтову дорогу у природний яр. Довжина рекордного стрибка – 53 метри.
Дипломом Книги рекордів України нагороджено автора рекорду Сергія Гусака та організаторів фестивалю METAL-MOTO FEST ROCK-U.
Старіння населення, найнижча народжуваність і найвища смертність у світі, згадки про минуле та 50 мільйонів… Читати більше
У зимові традиції, які ми зараз вважаємо святкуванням, наші предки вкладали важливу мету — задобрити… Читати більше
Dive into the vibrant world of Ukrainian New Year traditions! Explore customs and festivities that… Читати більше
Трошки магії у передноворічні дні: “Рубрика” розповідає про найцікавіші рішення місяця. Читати більше
Які випадки знищення природи через війну в Україні за 2024 рік можна назвати найбільш руйнівними,… Читати більше
Discover the top military, political, and cultural events in Ukraine for 2024. Stay informed and… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.