fbpx
Сьогодні
09:56 10 Бер 2019

Розкрадання в оборонці: Луценко заявив, що завдяки розслідуванням прийнято рішення про реформи в Укроборонпромі

Завдяки журналістському розслідуванню про розкрадання в оборонній галузі України, зробленому журналістом Денисом Бігус, Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення про зміни в діяльності державного концерну "Укроборонпром".

"У 2014 році " Укроборонпрому " було завдання за всяку ціну дати техніку. І її давали. Чи були при цьому нечисті на руку чиновники? Так. Я це говорю не тільки політично, а й юридично – маємо вже десятки засуджених. Наживалися чи на цьому ділки, які до цього розпиляли армію за ціною металобрухту, а потім хочуть це продати "Укроборонпрому"? Так. що з цим робити? перш за все, як в кожної критичної ситуації – ручне керування. Завтра треба все, що можливо на фронт, і тому в ручному режимі намагалися керувати "Укроборонпромом". Це має свої плюси, тому що це швидше, але і мінуси – виникають корупційні ризики. Рішення про зміни в "Укроборонпрому" відбулися вчора, і тут заслуга Бігус, як би хто до нього не ставився", – сказав він.

Генпрокурор назвав зміни, які, за його словами, відбулися після опублікованого "Нашими грошима" розслідування.

"По-перше, РНБО з ініціативи президента вирішив зменшити секретну частину державного оборонного замовлення, а значить збільшити можливості людям на відкритих конкурсах, навіть через систему ProZorro, наприклад продавати автомобілі армії. Ось чому автомобілі для армії йдуть під грифом "секретно"? Ніхто цього не знає. Продавати продукти, намети треба без "секретно"", – вважає Луценко.

Другою зміною він вказав відхід від ручного керування.

За його словами, через п'ять років після початку війни "на перший план виходить питання конкурентності".

"Це зніме питання корупції, можливо, знизить ціни. В результаті вчора було прийнято рішення – частина продукції для військових держава розсекречує і пускає на прямі процедури конкурсу через систему ProZorro. При цьому повинна посилитися відповідальність. Прийнято також рішення про посилення відповідальності виконавців – запропонувати парламенту закон, за яким керівники фірми, яка не виконала контракт з військовими, будуть відповідати не штрафом, а в'язницею ", – заявив Луценко.

Він навів приклад, коли "люди, які взялися побудувати гуртожитки для армії, їх просто не будують".

"Більш того, ходять до судів, намагаючись змінити договір. Треба, звичайно, проводити закон, за яким контрагенти саме військового відомства повинні відповідати не штрафами, а не розривом договору, а тюремним терміном, тому що ми в стані війни", – підкреслив Луценко.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: