Тарифна війна Трампа: Євросоюз готує контрзаходи

Фото: Reuters
У відповідь на запроваджені американським президентом Дональдом Трампом мита на імпорт Європейський Союз завершує підготовку першого пакету контрзаходів. Низка світових лідерів теж відреагували на тарифну війну США.
Про це йдеться у заяві президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, оприлюднену пресслужбою Єврокомісії, CBC, передає Рубрика.
Заява Урсули фон дер Ляєн
"Оголошення президентом Трампом універсальних тарифів для всього світу, включно з ЄС, є серйозним ударом по світовій економіці. Я глибоко шкодую про цей вибір. Давайте будемо відвертими щодо величезних наслідків. Світова економіка масово постраждає. Наслідки будуть жахливими для мільйонів людей по всьому світу", – зазначила президент Європейської комісії.
За її словами, "тарифи також зашкодять споживачам у всьому світі", і це "буде відчутно негайно".
"Ми вже завершуємо перший пакет контрзаходів у відповідь на мита на (європейську – ред.) сталь. І зараз ми готуємося до подальших контрзаходів, щоб захистити наші інтереси та бізнес, якщо переговори зазнають невдачі.
Ми також будемо уважно стежити за тим, які непрямі наслідки можуть мати ці мита", – сказала очільниця ЄК.
За словами фон дер Ляєн, європейці завжди просуватимуть та захищатимуть власні інтереси та цінності.
"І ми завжди будемо відстоювати Європу. Але є й альтернативний шлях. Ще не пізно вирішити проблеми шляхом переговорів. Ось чому наш комісар з питань торгівлі Марош Шефчович постійно співпрацює зі своїми американськими колегами. Ми будемо працювати над зменшенням бар'єрів, а не над їх збільшенням. Перейдімо від протистояння до переговорів", – наголосила президент Єврокомісії.
Вона також звернулася до європейців.
"Європа має все необхідне, щоб пройти через цю бурю. Європа має найбільший ринок у світі – 450 мільйонів споживачів. Це наша надійна гавань у бурхливі часи. І Європа буде на боці тих, хто постраждав безпосередньо. Ми вже оголосили про нові заходи підтримки сталеливарного та автомобільного секторів. Минулого тижня ми обмежили кількість сталі, яку можна імпортувати до Європи без мита", – зазначила фон дер Ляєн.
Очільниця ЄК наголосила, що Європа й далі вибудовуватиме мости з усіма партнерами, хто, як і ЄС, дбає про чесну та засновану на правилах торгівлю як основу для спільного процвітання.
Заява прем'єр-міністра Канади
За словами Карні, рішення Трампа "фундаментально змінить міжнародну торговельну систему". Він додав, що уряд планує "боротися з цими тарифами за допомогою контрзаходів", але жодних подробиць щодо того, якими можуть бути ці дії, не навів.
"В умовах кризи важливо об'єднатися і діяти цілеспрямовано і рішуче", – зазначив Карні, додавши, що в четвер вранці спілкуватиметься з прем'єр-міністрами провінцій і територій.
Згодом він опублікував допис у себе в Х, в якому наголосив, що на тлі тарифної війни Трампа необхідно "діяти цілеспрямовано і рішуче".
"Мій уряд боротиметься з тарифами США, захищатиме канадських робітників і промисловість та будуватиме найсильнішу економіку у G7", – зазначив канадський прем'єр.
Заява Калас
Коментуючи запровадження Штатами масштабних митних тарифів проти інших країн світу, заявила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас заявила:
"У торговельних війнах немає переможців, і зрозуміло, що всі ці митні тарифи піднімуть ціни для споживачів, і врешті-решт ми за все заплатимо".
У цьому контексті вона звернула увагу на те, що країни ЄС ведуть дуже важливу співпрацю із США в оборонній сфері. Водночас маючи зараз власну "Білу книгу", Європа думатиме, як посилити власну оборонну промисловість.
"Зараз ми багато купуємо в американців, але нам потрібно диверсифікувати наш портфель, щоб у нас були можливості виробляти тут боєприпаси та інші речі, які нам потрібні, а також мати можливість купувати в інших союзників, щоб у нас був диверсифікований портфель",- наголосила висока представниця ЄС.
Стосовно впровадження положень "Білої книги" Каллас наголосила, що зараз на перше місце виходить питання її імплементації країнами Спільноти. За її словами, це потрібно зробити якомога швидше, але не пізніше 2030 року.
Макрон збирає представників постраждалих секторів
Президент Франції Емманюель Макрон у четвер, 3 квітня, проведе зустріч з представниками галузей, які постраждають від анонсованих очільником Білого дому Дональдом Трампом тарифів.
Зустріч пройде в Єлисейському палаці о 16:00 за місцевим часом.
Як раніше зазначало агентство Reuters, після оголошення Трампом тарифів очікується, що продажі французького вина та спиртних напоїв у США скоротяться щонайменше на 20%.
Сполучені Штати є найбільшим ринком збуту французького вина та спиртних напоїв.
Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торговельних партнерів Сполучених Штатів, які він назвав "Днем визволення" Америки.
Перед тим Трамп оголосив про запровадження 25%-вого мита на імпортовані автомобілі та легкі вантажівки, яке набуде чинності вже наступного тижня.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має намір накласти мита на продукцію із країн Європейського Союзу.
Також повідомлялось, що американський лідер Дональд Трамп хоче запровадити 25% мита на весь імпорт сталі й алюмінію до Америки. Таким чином глава Білого дому ставить під загрозу зв'язки з деякими найбільшими торговельними партнерами країни.