У Вінницькій області відкрили дві відремонтовані коштом Євросоюзу школи
У Вінницькій області в селах Стрижавка та Мізяківські Хутори відкрилися дві відновлені школи, в яких навчатимуться понад 700 учнів.
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, передає Рубрика.
Як зазначили у відомстві, проєкти з ремонту шкіл у селах Стрижавка та Мізяківські Хутори вартістю 380 тисяч та 205 тисяч євро відповідно були втілені у межах "Програми з відновлення України". Це є спільна ініціатива Європейського Союзу та його банку, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), спрямованої допомогти українським містам у реконструкції соціальної інфраструктури.
Зауважують, що відновлення шкіл, зокрема, передбачало:
- покращення ізоляції стін і дахів,
- встановлення нових енергоефективних вікон та дверей.
Завдяки модернізації будівель викиди CO2 буде зменшено до 30%, а споживання теплової енергії – на 15% щорічно.
"На тлі щоденних шокуючих повідомлень про руйнування в українських містах відкриття цих шкіл у Вінницькій області є яскравим свідченням стійкості та рішучості українців, які продовжують свою важливу роботу. Як банк ЄС, Європейський інвестиційний банк прагне підтримувати відновлення України у всіх критично важливих сферах інфраструктури: від освіти до енергетики й транспорту. Наша мета – допомогти відбудувати сильнішу, стійкішу Україну та сприяти інвестиціям, необхідним на шляху країни до вступу в ЄС", зазначила віцепрезидентка ЄІБ, відповідальна за операції банку в Україні, Тереза Червінська.
Нині у регіоні впроваджується 7 проєктів із відновлення в межах двох програм ЄІБ:
- "Програми раннього відновлення України",
- "Програми з відновлення України".
Серед них 4 школи, 2 об'єкти критичної інфраструктури та одна адміністративна будівля. Два субпроєкти вже успішно завершені, а інші перебувають на різних етапах будівництва.
"Європейський Союз рішуче стоїть на боці України. Реконструюючи школи, лікарні та інші об'єкти критично важливої інфраструктури, ми робимо внесок у світліше, стійкіше майбутнє для українських дітей та громад, в яких вони живуть. Два відремонтовані ліцеї, які ми відкриваємо сьогодні, є ще одним свідченням нашої спільної роботи на підтримку відновлення України", зауважив керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.
Найближчим часом на сайті міністерства буде оголошено наступну програму – "Програма відновлення України ІІІ", в межах якої громади зможуть подавати заявки на проєкти з реконструкції у сферах освіти, охорони здоров'я, теплопостачання, соціального житла, водопостачання та водовідведення.
Нагадаємо, що у Харківському районі розпочато будівництво підземної школи, яка зможе приймати в одну зміну до 150 учнів.