fbpx
Сьогодні
19:19 01 Кві 2025

В Україні провели перші випробування FPV-дронів на оптоволокні з дальністю понад 20 км

English version here

Фото: Brave1

Кластер оборонних технологій Brave1 провів масштабне випробування оптоволоконних FPV-дронів, що здатні долати відстань понад 20 км. Більш ніж 15 виробників БпЛА протестували свої вироби на полігоні, де долали маршрут довжиною понад 20 км з перешкодами та імітували захід на ціль.

Про це пише "Рубрика" з посиланням на Brave1.

"Це вже друге випробування Brave1 з теми оптоволокна, і воно показало суттєву еволюцію. Якщо перші українські дрони на оптоволокні літали лише на 5-10 км, цього разу успішно протестували далекобійні рішення, що можуть уражати ворога на дистанціях понад 20 км. І великий інтерес військових до результатів випробувань свідчить про запит на швидке та масове постачання дронів з оптоволокном на передову", — відзначила директорка українського кластера оборонних технологій Brave1 Наталія Кушнерська.

FPV-дрон, Фото: Brave1

Фото: Brave1

Через використання росіянами засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) зараз одним із найбільш затребуваних видів дронів на фронті є невразливі до РЕБу дрони на оптоволокні. Їх активно використовують такі бойові підрозділи, як 429 окремий полк безпілотних систем "Ахіллес", 3 окрема штурмова бригада, "Птахи Мадяра" та багато інших.

Серед переваг оптоволокна:

  • повна невразливість до РЕБ — такі дрони зможуть виконувати бойові завдання, незважаючи на радіоелектронні завади;
  • невидимість для ворога — відсутність радіовипромінювання унеможливлює їх виявлення засобами радіорозвідки;
  • якісний зв'язок — стабільна та чітка передача відео навіть на великих відстанях;
  • відсутність впливу фактору радіогоризонту.
FPV-дрон, Фото: Brave1

Фото: Brave1

Оптоволоконний зв'язок важливий і для наземних роботів, адже на суходолі ще більше перешкод, через які зв'язок може втрачатися. Тому на заході були присутні також 7 виробників наземних роботизованих комплексів (НРК) на оптоволокні, які провели тестовий заїзд.

FPV-дрон, Фото: Brave1

Фото: Brave1

"Оптоволокно — геймченджер у протистоянні зв'язку та радіоелектронної боротьби, бо надає стабільний зв'язок, на який не діють засоби РЕБ. Ми дуже зацікавлені в упровадженні оптоволокна, щоб наші НРК могли діяти на більших відстанях і допомагати нам нищити ворога ще ефективніше", — відзначив присутній на заході керівник служби роботизованих систем батальйону "Вовки Да Вінчі", капітан Олександр Ябчанка.

Фото: Brave1

Фото: Brave1

У майбутньому Brave1 буде активно сприяти поширенню та вдосконаленню таких дронів, а також працюватиме над засобами протидії ворожому оптоволокну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: