Мобілізація засуджених: у Мін'юсті розповіли, коли перша група захисників вирушить на фронт
Уже до кінця літа перша група засуджених, яких звільнили від відбування покарання для служби у Збройних силах України, вирушить на фронт.
Про це розповів голова міністерства юстиції Денис Малюська в інтерв'ю Financial Times.
Як пояснив очільник відомства, на цей час бійці проходять військовий вишкіл, яка триває не менше двох місяців.
Малюська зауважив, що після ухвалення закону близько 2862 ув'язнених було звільнено зі 5196. Зокрема відмову за станом здоров'я отримали 368 осіб.
"У тюремній системі є багато хороших людей, які могли б бути корисними на фронті. Це гарне вікно можливостей розпочати своє життя з нової сторінки", підкреслив міністр.
Очікують, що нова програма принесе близько 5 тисяч нових рекрутерів. Водночас "найсприятливіші обставини" можуть збільшити це число.
Що відомо про залучення засуджених до захисту України від російської агресії
Нагадаємо, 8 травня Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. У парламенті також пояснили, які засуджені та ув'язнені підлягають мобілізації, а які – ні.
Зазначають, що не будуть мобілізовані засуджені за:
- умисне вбивство,
- зґвалтування,
- сексуальне насильство,
- за злочини проти основ національної безпеки.
Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.
Крім того, міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що законом пропонуватиметься внести зміни до законодавства, надавши засудженим право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у місцях позбавлення волі за умови, якщо вони служитимуть у лавах Збройних сил за контрактом.
За даними пенітенціарної статистики Ради Європи, станом на січень 2020 року, кількість ув'язнених в Україні складала 52 609 людей.