У Сумській області виявили новий вид іксодового кліща
Новий вид іксодового кліща Dermacentor marginatus у Сумській області виявили фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб. Ентомологи Центру громадського здоров'я підтвердили відкриття.
Про це повідомили у Сумському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Як зазначають, цей вид кліща раніше не зустрічався на території Сум та регіону.
Загалом внаслідок зміни клімату та міграції диких тварин через бойові дії популяції іксодових кліщів в Україні та Європі зростають. Більше того зростає й кількість випадків нападу кліщів на людей.
D. marginatus (пасовищний кліщ) розповсюджений по всій Україні, від районів східних Карпат та Полісся до Кримських гір.
Він частіше займає більш південні регіони, часто в більш вологих біотопах; личинки й німфи кліщів цього роду живляться переважно кров'ю різних мишоподібних гризунів, а їх дорослі стадії – кров'ю численних диких і одомашнених копитних та хижих тварин і людини.
Чим небезпечний кліщ?
Комаха є переносником таких інфекцій, як вірусний кліщовий енцефаліт, рикетсіози, геморагічні гарячки, туляремія, Лайм-бореліоз, Ку-гарячка, кліщовий висипний тиф, а також ерліхіозних та анаплазмозних інфекційних захворювань людей.
Медики радять дотримуватися правил поведінки на небезпечній, відносно кліщів, території. Проводити самоогляди після відвідувань місць відпочинку. Застосувати спеціальні хімічні засоби індивідуального захисту від кліщів. Після укусу обов'язково звернутися за консультацією до сімейного лікаря.
Раніше Рубрика писала, як убезпечити себе від кліщів і що робити, якщо підхопили. Читайте про це у нашій статті.
Нагадаємо, що сезон укусів комах у розпалі. "Рубрика" розповідає, які комахи можуть бути небезпечними, як від них захиститися та що робити, якщо вас вже вкусили. Читайте докладніше у нашому матеріалі:"Щось вкусило: що робити при укусах комах".