У Києві відкривається навчальний центр для дітей з аутизмом

Фото: БФ "Спілка ПОРУЧ"
На початку квітня завдяки співпраці волонтерів та представників бізнесу у Києві відкривається навчальний центр для дітей з аутизмом "Мова любові". Подія приурочена до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм та стане важливим кроком до їх інтеграції в суспільство й надання можливості для розвитку в комфортних умовах. Ініціаторами проєкту виступили Благодійний фонд "Спілка Поруч" та вінтажна платформа RARO Club.
Про це пише Рубрика, посилаючись на БФ "Спілка ПОРУЧ".
У чому проблема?
Останнім часом в Україні стрімко зростає кількість людей із розладом аутистичного спектра (РАС). За даними ВООЗ, кожна 100 дитина у світі має аутизм, а в Україні офіційно зареєстровано понад 20 000 дітей із таким діагнозом. Водночас ці цифри можуть відображати лише частину реальної картини, оскільки не всі батьки звертаються за офіційною діагностикою через соціальні або культурні причини.
Численні наукові дослідження довели, що аутизм – не хвороба, а особливість розвитку. Саме підтримка людей з аутизмом є ключовою для покращення їхнього життя та інтеграції в суспільство. Підвищення обізнаності і розуміння цих особливостей дозволяє зменшити соціальні бар'єри та стереотипи, що часто супроводжують аутизм.

Фото: БФ "Спілка ПОРУЧ"
Яке рішення?
У відповідь на ці виклики виникла колаборація між БФ "Волонтерська спілка "ПОРУЧ" та платформою RARO Club – навчальний центр для дітей з аутизмом "Мова любові".
Мета – довести, що соціальна відповідальність має реальну можливість змінювати світ.

Фото: БФ "Спілка ПОРУЧ"
Як це працює?
У центрі з початку квітня безкоштовно займатимуться 8 дітей, а протягом трьох місяців кількість місць збільшиться до 16.
До роботи долучено корекційного педагога та практичного психолога. Окрема увага приділятиметься соціалізації, мовленнєвій та психоемоційній підтримці.

Фото: БФ "Спілка ПОРУЧ"
Для запуску центру "Мова любові" необхідно зібрати 102 500 грн, а для подальшої підтримки – забезпечити щомісячні кошти в розмірі 25 000 грн.

Фото: БФ "Спілка ПОРУЧ"
Щоб привернути увагу до цієї важливої теми, команда БФ «Волонтерська спілка ПОРУЧ» організувала фотосесію матерів дітей з РАС, що позували у вінтажних хустинках та прикрасах.
"Ми хотіли показати, що ці жінки — героїні, які щодня борються за своїх дітей. Ця фотосесія стала потужним посланням суспільству про підтримку, любов і стійкість", – наголошують організатори.
Як допомогти Центру "Мова любові"?
- Фінансова допомога — навіть невеликий донат буде частиною великої соціальної зміни.
- Поширення інформації — допоможе залучити до ініціативи більшу кількість людей.
- Партнерство та волонтерство — організатори проєкту відкриті до співпраці з фахівцями, бізнесом та меценатами.
"Рубрика" розповідає про те, як в Україні домоглися ключових змін в інклюзії дітей з ментальною інвалідністю.