Фото: 112.ua
Про це повідомив польський телеканал TVN 24.
Як повідомив прокурор Кшиштоф Шварц, який є головою слідчої групи, що розслідує катастрофу, прокуратура має намір подати клопотання про розшук понад 40 російських судмедекспертів, які готували висновки після розтину жертв Смоленської катастрофи.
З його слів, 43 російські експерти проводили 61 розтин жертв авіакатастрофи. У їхніх висновках зафіксували великий обсяг неправдивої інформації.
"Розслідування за фактами засвідчення неправди російськими генетиками та судово-медичними експертами — одне з кількох важливих так званих "Смоленських проваджень". Ми встановили, що судово-медичні висновки про розтини жертв катастрофи, підготовлені російськими лікарями, містили багато неправдивої інформації", заявив прокурор Шварц.
Попри запит польської прокуратури про правову допомогу в цій справі, росіяни заявили, що не будуть співпрацювати.
"Я думаю, що ми будемо звертатися до суду з клопотанням про видачу ордера на розшук, який необхідний для того, щоб розпочати міжнародний розшук. Не можна залишати це провадження в такій невизначеності", додав прокурор Шварц.
Що відомо про катастрофу під Смоленськом
10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Смоленськ-Північний" розбився польський урядовий літак з 96 особами на борту. В авіатрощі загинули:
Вони прямували на вшанування жертв Катинського злочину у 70-річчя тієї трагедії.
У 2011 році польська урядова комісія з розслідування причин катастрофи та міждержавний авіаційний комітет у москві основними причинами катастрофи назвали помилки екіпажу польського літака. Крім того, польська комісія значну відповідальність поклала на російських контролерів руху на аеродромі "Смоленськ-Північний", які подавали частково хибну інформацію екіпажу і не заборонили посадку Ту-154М на летовищі.
Після приходу до влади у Польщі в 2015 році правоконсервативної партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослава Качинського, новий уряд скасував рапорт своїх попередників, назвавши його нелегітимним, і в лютому 2016 року відновив Смоленське слідство.
Відтоді було проведено ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи, а також ще раз досліджено усі записи "чорних скриньок" та елементи розбитого літака на предмет виявлення вибухових речовин. Зразки зібраних матеріалів надіслано у кілька міжнародних лабораторій, які мали підтвердити або виключити наявність залишків вибухових речовин.
У Польщі неодноразово покладали відповідальність за катастрофу на росіян, натякаючи на можливу причетність до катастрофи російської влади. У 2017 році Польща звинуватила російських авіадиспетчерів у катастрофі Ту-154 під Смоленськом.
У 2018 році підкомісія в Польщі, яка займалася розслідуванням Смоленської катастрофи, повідомила, що ліве крило літака Ту-154М було знищене внутрішнім вибухом.
У квітні 2019 року результати досліджень британської лабораторії Forensic Explosives Laboratory підтвердили висновки польського слідства про причини катастрофи президентського Ту-154М: літак знищили вибухи.
Посолка Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк відреагувала на російський удар по Кривому Рогу… Читати більше
Російські загарбники у ніч на 5 квітня атакували Україну 92 безпілотними літальними апаратами типу Shahed… Читати більше
Пізно ввечері 4 квітня російські загарбники атакували Кривий Ріг безпілотниками, внаслідок цього загинула літня жінка… Читати більше
Минулої доби, 4 квітня, російські загарбники найактивніше атакували на Покровському та Лиманському напрямках, де ворог атакував… Читати більше
У ніч на 5 квітня невідомі безпілотники атакували кілька російських регіонів, зокрема Самарську область та… Читати більше
Увечері 4 квітня російські війська ввечері завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Станом на ранок… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.