fbpx
Сьогодні
15:30 28 Бер 2025

Міноборони проведе тестування додаткових елементів бронежилета: у чому рішення

Фото: МОУ, ілюстративне

Міністерство оборони України має намір провести тестування додаткових елементів бронежилета для захисту передпліччя, голені та куприка.

Про це повідомляє Міноборони, передає Рубрика.

У чому проблема?

Міноборони продовжує роботу над удосконаленням засобів індивідуального захисту військовослужбовців. Зазначається, передпліччя та голені часто залишаються незахищеними, що робить їх вразливими до уламків, куль та осколків.

Яке рішення?

У зв'язку з цим Центральне управління розвитку матеріального забезпечення опрацьовує питання щодо включення додаткових елементів до технічної специфікації "Бронежилет модульний" ТС A01XJ.29423-420:2023 (01).

Як це працює?

Дослідні випробування охоплюватимуть додаткові елементи бронежилета, зокрема:

  • чохлів з м'яким балістичним елементом для захисту передпліччя й голені,
  • за можливості буде протестований чохол з м'яким балістичним елементом для захисту куприка.

Фото: МОУ

Додаткові елементи розроблені з метою підвищення рівня захисту військовослужбовців для забезпечення критично важливого захисту передпліччя, голені і куприка під час бойових дій.

Додавання м'яких балістичних вставок допоможе зменшити ризик важких поранень, які можуть призвести до втрати боєздатності.

Захист куприка є не менш важливим, оскільки пошкодження цієї ділянки може призвести до серйозних травм хребта й обмеження рухливості військовослужбовця.

Впровадження додаткових елементів дозволить підвищити ефективність виконання бойових завдань, оскільки військовослужбовці зможуть діяти впевненіше, маючи додатковий рівень захисту.

За словами директора Департаменту політики закупівель Міноборони Гліба Канєвського, у 2025 році закупівельна агенція Міноборони "Державний оператор тилу" законтрактувала засобів індивідуального захисту військовослужбовців майже на 3,7 млрд грн.

"Постійне вдосконалення індивідуального захисту наших військовослужбовців є пріоритетом Міністерства оборони", – підкреслив він.

Міноборони запрошує зацікавлених виробників (постачальників) повідомити Центральне управління розвитку матеріального забезпечення та командування Сил логістики Збройних сил України щодо можливості виготовлення і надання на безоплатній основі для ознайомлення та проведення військових (дослідних) випробувань вищезазначених елементів до модульних бронежилетів.

Заяви на участь у випробуваннях слід подавати виключно через портал "Партнер МОУ".

Нагадаємо, в кінці грудня 2023 року в Україні сертифікували перший бронежилет для жінок-військовослужбовців. Зразок затвердили після двох етапів випробувань.

А у січні цього року Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військових. Його розробили в компанії "Темп – 3000".

Також у вересня 2023 року в Україні вперше вітчизняний виробник сучасного технологічного бронезахисту Українська Броня™ представив перший анатомічний жіночий бронекостюм "Рута Люта".

Уже в липні 2024 року Міністерство оборони України проводило лабораторні дослідження нової полегшеної моделі бронежилета вагою від 7,5 кг до 12 кг, який забезпечуватиме захист 6-го класу.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: