fbpx
Сьогодні
Фото 13:45 28 Бер 2025

Два місяці, десяток міст та більше тисячі стерилізованих тварин: підсумки благодійного проєкту та історії учасників

English version here

В Україні завершився благодійний проєкт "Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та собак" від Royal Canin Україна та ГО "Dog&Duck".

Про це пише "Рубрика" з посиланням на Royal Canin Україна.

У чому проблема?

Проблема безпритульних тварин в Україні особливо загострилася під час війни: тисячі тварин залишилися без дому, були покинуті або втекли. Це суттєво посилює проблему безпритульності та створює ризики для людей і тварин: без належного догляду тварини можуть переносити небезпечні інфекції, спричиняти ДТП тощо. 

Яке рішення? 

Мета проєкту – допомогти опікунам та власникам домашніх улюбленців у піклуванні про тварин і їхнє здоров'я,  а також сприяти розв'язанню проблеми безпритульних тварин в українських містах гуманним методом.

"Ми у Royal Canin прагнемо зробити світ для тварин кращим і підтримуємо ініціативи, які допомагають у досягненні цієї цілі. Стерилізація – це не лише гуманний спосіб контролю популяції безпритульних тварин, але й важлива процедура для їхнього здоров'я, що знижує ризик розвитку небезпечних захворювань та покращує адаптацію до життя поруч із людьми. Проєкт «Піклування без кордонів» продемонстрував високий запит на доступні ветпослуги та відповідальне ставлення до тварин з боку українців.

За кожною стерилізованою твариною стоїть історія небайдужих людей, волонтерів, власників та ветеринарних лікарів, які прагнуть покращити життя котів і собак. Ми дякуємо команді ГО "Dog&Duck" за професіоналізм і щире піклування про здоров'я тварин", — розповідає Вікторія Вознюк, директорка зі зв'язків з громадськістю ТОВ "Рояль Канін Україна".

Як це працює? 

Загалом було стерилізовано 1018 тварин, з яких 830 — це коти та кішки, а 188 — собаки. Значна частина з них, а саме 667, були безпритульними. Водночас 238 стерилізованих тварин мали власників, які завдяки ініціативі змогли подбати про здоров'я своїх улюбленців, а ще 113 — чотирилапі з місцевих притулків.

Проєкт охопив шість областей України, а його реалізація стала можливою завдяки співпраці з 15 ветеринарними клініками. Зокрема, безкоштовна стерилізація проводилась у таких містах:

  •       Запоріжжя
  •       Гостомель та Переяслав (Київська область)
  •       Миколаїв та Первомайськ (Миколаївська область)
  •       Одеса та Білгород-Дністровський (Одеська область)
  •       Харків та Барвінкове (Харківська область)
  •       Полтава, Горішні Плавні та смт Диканька (Полтавська область)

Особливу увагу приділили профілактиці сказу – небезпечного вірусного захворювання, яке досі залишається актуальним в Україні. За даними Держпродспоживслужби, лише у 2024 році на підконтрольній території було зафіксовано 1214 випадків. Саме тому в межах проєкту 739 котів і собак отримали відповідне щеплення.

У деяких містах благодійна ініціатива мала особливо відчутний результат. Найбільше тварин стерилізували у Харкові (225), на другому місці — Одеса (193), а третє посіло смт Диканька Полтавської області (95).

Історії від учасників проєкту:

Збираник Юрій з Харкова розповідає:

"Приніс кішечку, яку годував на вулиці. Радію, як мала дитина, тому що дружина дозволила забрати додому, але тільки за умови стерилізації. Ми з вами врятували кішку і завдяки вам вона тепер стала домашньою!"

Збираник

"Намагаюсь стерилізувати всіх кого можливо, оскільки дуже багато покинутих тварин. Дуже вдячна проєкту за таку можливість!", – зазначає Сорокіна Яна з Харкова.

Сорокіна

Яна – волонтер та власниця міні притулку з Купʼянська, рекордсменка за кількістю стерилізованих тварин за час проєкту.

А Ігор Лисенко з Білгород-Дністровська уже тривалий час опікується собаками у Білгород-Дністровському районі, рятуючи тих, хто опинився на межі життя і смерті.

Лисенко

Завдяки програмі вдалось простерилізувати 2х його підопічних: Ласку та Мілу. Ласку він знайшов на дачах, покинутою в мішку з покаліченою лапкою. А Мілу виштовхали просто з автівки, як непотріб. Завдяки Ігорю обидві собаки отримали шанс на нове життя. 

Нагадаємо, "Рубрика" розповідала, що з 6 січня в Україні стартував благодійний проєкт "Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та собак". Ініціатива охопить як безпритульних, так і домашніх тварин.

Також повідомлялось, що гуманістичний рух "UAnimals" та мережа зоомагазинів MasterZoo запустили збір "Лапка турботи" для стерилізації тварин у прифронтових містах і селах, де немає ветеринарних клінік.

Окрім того, Зоопатруль UA є унікальним для України притулком для чотирилапих. Лікування найскладніших випадків у власній ветклініці, відправлення тварин за кордон та тепла підлога у вольєрах — все це лише частина того, що вирізняє його з-поміж інших. Як український продюсер разом з командою за сім місяців війни створив особливий притулок — дізнавалась "Рубрика". Читайте у нашому матеріалі: "Тисяча нових домівок і вольєри з підігрівом: як працює унікальний український притулок для тварин".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: