Справа "Азова": росія засудила українських військовополонених до 13-23 років колонії

Фото: "Медіазона"
У російській федерації військовий суд у Ростові-на-Дону засудив 23 українських військовополонених, які служили в полку "Азов", до ув'язнення в колонії суворого режиму, зокрема, 12 осіб отримали реальні строки від 13 до 23 років, інші — заочно.
Про це пише інтернет-видання "Медіазона".
"Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до реальних термінів ув'язнення в колонії суворого режиму українських військовополонених, які в різні роки служили в полку "Азов", йдеться у повідомленні.
Чоловіків привели до суду в кайданах. Перед оголошенням вироку Олегу Жаркову стало погано, йому викликали швидку допомогу через біль у животі.
У суді обвинувачені неодноразово заявляли про:
- фальсифікацію їхніх показів,
- допити без адвокатів,
- принизливе ставлення,
- відмову в медичній допомозі,
- катування.
"Я бачив мішки на головах, дроти на різних кінцівках тіла, поламані ребра, побиті нирки, люди, забиті до смерті, голод понад року, жодної медичної допомоги, люди гнили, ноги, руки, воші, клопи, двічі за рік ми ходили в душ – виходили бруднішими, ніж зайшли, ще й побиті", – сказав у своєму прикінцевому слові Микита Тимонін.
За інформацією видання, троє суддів під головуванням Вячеслава Корсакова винесли вироки для українських військовополонених:
- Олексій Смиков – 23 роки.
- Ярослав Ждамаров, Олександр Мероченець, Микита Тимонін, Олександр Мухін, Олег Тишкул та Артур Грецький отримали по 22 роки колонії суворого режиму;
- Олександр Ірх та Артем Гребешков – по 20 років;
- Анатолій Грицик – 19 років;
- Олег Мижгородський – 17 років;
- Олег Жарков – 13 років.
Наголошують, що всі вони планують оскаржити вирок.
Окрім того, одинадцять осіб отримали заочні вироки, оскільки вже повернулись в Україну в рамках обміну:
- Давиду Касаткину та Дмитру Лабінському присудили по 23 роки колонії суворого режиму.
Дев'ять жінок, які працювали військовими кухарками, отримали заочні вироки до колонії загального режиму. Їхні строки варіюються від 13 до 14 років. Всі вони були обміняні в вересні минулого року.
Повідомляють, що прокурор запитував різні строки ув'язнення для кожного, від 13 до 24 років, залежно від обвинувачення. Справа щодо загиблого в СІЗО Александра Іщенка була закрита, тому вироку йому не винесли.
Нагадаємо, 2 червні 2023 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону почав слухати справу стосовно 22 українських військовослужбовців із батальйону "Азов", яким закидають терористичну діяльність проти російської федерації. Серед підсудних — вісім жінок.
Довідка
Маріуполь у 2022 році опинився у блокаді російських військ. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За тодішніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод "Азовсталь", який захищали українські бійці, 4 травня 2022 року прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.
Відтак 17 травня у Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на "Азовсталі" зберегти життя особового складу — бійці потрапили в полон росіян.
А 22 вересня командир спецпідрозділу KRAKEN Сергій Величко повідомив, що керівників "Азову" командира Дениса Прокопенка "Редіса" та його заступника Святослава Паламара "Калину", які мужньо захищали "Азовсталь", вдалося звільнили з російського полону.

Начальник штабу "Азову" Кротевич після 10 років служби залишає посаду

Українські полярники над Антарктидою здійняли прапор "Азову", здійснивши мрію захисниці Маріуполя

Із російського полону додому повернулися 11 військовослужбовців бригади спецпризначення "Азов"
